Rakveres avati uus moodne loomakliinik
Rakvere väikeloomade omanikel ei ole enam vaja lemmikutele keerukamate operatsioonide ja uuringute tegemiseks sõita Tallinna või Tartu, sest uues loomakliinikus on olemas kõik selleks vajalik, kirjutab Virumaa Teataja.

Aprillis alustas OÜ Irvali Kinnisvara uue loomakliiniku rajamist Rakveresse Vabaduse tänavasse. Kuigi ligi 4 miljonit krooni maksma läinud ehitus võttis firma omaniku Heitti Irvali sõnul esialgu kavandatust rohkem aega, on kaua oodatud hoone nüüd patsientide käsutuses.

Hoone rentniku Rakvere Loomakliinik OÜ juhatuse liikme Valdeko Paaveli sõnul ehitati hoone täielikult kliiniku vajadusi arvestades. Nüüdseks lammutamisele kuuluva vana majaga võrreldes on uues kliinikus kolm korda rohkem tööpinda.

Avamisel kõneldes ütles Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami, et ta ei arva, nagu peaks Rakvere linna elamutes ning korterites loomi pidama, kuid on inimesi, kes nii ei mõtle, ning nendele ja nende lemmikutele on sellist kliinikut vaja.

Põhirõhk tööruumidel

Peale loomade ravimise ning hooldamise kaubeldakse kliinikus ka lemmikloomadele vajalike esemete ning kvaliteettoiduga.

Majja pääseb kahest uksest. Juhatuse liikme Sivar Irvali selgituse järgi on siin lähtutud kliendi mugavusest, et oleks hea nii loomadega siseneda kui rasket loomatoidukotti otse autosse tõsta.

Praegu on loomakliinikul paar tuhat püsiklienti, kõige rohkem koerte, veidi vähem kasside ja loomulikult veel mitmesuguste väikeloomade omanikud.

Valdeko Paaveli kinnitusel tahab kliinik oma kliente hästi hoida ja juurdegi saada. Et neid rohkem oleks, pakutakse püsiklientidele mitmesuguseid soodustusi ning klientuuri oodatakse lisaks Lääne-Virumaale ka Ida-Virumaalt, Järvamaalt ja Harjumaalt.

Loomakliinikus on tööl kaks veterinaararsti ja kolm abilist ning uksed on avatud kuus päeva nädalas esmaspäevast laupäevani. Kaks inimest assisteerivad arste ning kolmas võtab vastu patsiente ja müüb loomade jaoks kaupa.

Kliiniku ehitusel on peamiselt mõeldud veterinaaride töötingimustele, milleks on loodud kõik võimalused. Kaks arsti saab töötada üheaegselt.

Koridori ühel poolel kahes eraldi arstikabinetis võetakse vastu patsiente ning tehakse esmane läbivaatus. Majas on röntgenikabinet ja labor, kus valmivad kiirelt mitmesugused analüüsid. Vere- ja süljeproovidele vastuse saab poole tunni jooksul. Eraldi ruum on ka nendele loomadele, kes on uuringute all või vajavad kosumist pärast operatsiooni.

Loomade pesemiseks ja klistiiri tegemiseks on omaette ruum, mille taga asub kõigi nõuete kohane operatsioonikabinet. Peamiselt Tallinnas tegutsev Valdeko Paavel lubas, et esialgu on tal kavas vähemalt kord nädalas Rakvere kliinikut külastada.

Esimene patsient

Uue loomakliiniku esimeseks patsiendiks sai Tudu kandist pärit viieaastane Lääne-Siberi laika Sulli oma nahaprobleemidega. Koera peremehe Jaanus Põldma sõnul on nad selle kliiniku alalised külastajad. Arst leidis ka tõve põhjuse - põdrakärbsed.

Avamispäeva jooksul jagati kohaletulnute lemmikutele sadakond kingipakki: suurele koerale suur asi, väikesele väiksem ja kassile veelgi pisem.

Üks paljudest uudistajatest oli vana loomaarst Ilmar Kallasmaa, kes ütles, et kui tema üle viiekümne aasta tagasi alustas, siis sellist asja nagu väikeloomakliinik ei olnud. Kõik vajalikud protseduurid väikeloomadele tehti teiste tööde kõrvalt.

Kliiniku avamispäevast siin töötanud staaþikas loomaarst Astrid Jõgi rääkis oma esimestest uue maja muljetest: “Kui ma hommikul siia tööle tulin, tundsin, et siin on hea olla, alguses mõtlesin, et ületulek on raskem, aga siin on tõesti hea olla”.

Valdeko Paavel võttis loomaarsti töö kokku järgmiste sõnadega: “Ei ole midagi emotsionaalselt rahustavamat kui saba liputav terve koer või nurru lööv kass.”

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.