Küsimus:

Mul on 05.2016 4.a saav Yorkshire Terrier (emane), kes üksi koju jäädes närib absoluutselt kõik minu asjad ära. Üksõik kust, ta siis midagi kätte saab (põhiliselt koti /saapa lukud, juhtmed). Piisab isegi sellest kui on natuke aega üksinda. Proovisin vahepeal ühes toas teda hoida, korraldas ka seal kaose.

Nii kui ma hakkan mantlit selga panema, hakkab koer värisema. Kas oskate mulle midagi soovitada?

Kas oleks näiteks abiks aediku / puuri panemine?

Samamoodi autos olles närib oma puuris oleva teki/rätiku ära ja niuksub.

Vastus:

Tere.

Arvan, et sellise käitumise põhjustab frustratsioon. Koer kardab üksinda jäämist ja omamoodi on tegemist protestikäitumisega. Muidugi teda võib puuris hoida, aga mina soovitan veel enne äraminekut rohkem koeraga jalutada.

Terjerid on väga aktiivsed koerad ja kogunenud energia provotseerib aktiivset käitumisete kodus, eriti siis kui tema jaab üksinda koju. Frustratsiooni reaktsiooni võib enam-vähem kustutada peale pikka jalutuskäiku - enne ära minekut visata maha krõbinaid või maiuseid. Las koer tegeleb maiuste otsimisega ja niiviisi ei märka ta perenaise lahkumist. Võib võtta juurde veel ühe koera. Siis teie koeral on tegevust ja ta ei tunne, et jääb üksinda. Muidugi uue koera võtmine ka ei ole nii lihtne. Tuleb osata käituda nii, et koerte vahele ei teki konkurents.

Alla Petrova