Küsimus:

Tere!

Mul on pisike 7 kuune, juba 8 kuuseks saav isane toi terjer.  Mure on selles, et võõrutame teda juba mõnda aega (nädal või rohkem) täielikult meie voodist. Alguses magas täiesti meie kaisus, siis harjutasime oma pesas magama, aga ta öösel puges ikka meie kaissu.

Kuna perre on peagi laps sündimas, tahaksime, et ta täielikult sellest harjumusest vabaneks. Voodisse ta enam ei küsi, aga selle asemel kakab ta iga öö vähemalt kolm korda tuppa, mõnikord ka pissib.

Seda harjumust pole tal juba enne seda, kui jalga tõstma hakkas. Kaka on enamus aja vedel. Ta oli enne seda kõike ka palavikus ja kõht oli lahti, palavikust saime päevaga üle ja korraks ka kõhulahtisusest, aga nüüd on kõhuprobleem tagasi tulnud. Ei anna ka kodust sööki enam, vaid korra päevas, hommikul konservi ja ülejäänud korrad krõbinaid.

Milles võiks asi olla ? Kas ta on lihtsalt kurb või võib siin midagi muud olla?

Nois

Vastus:

Tere!

Uute reeglite aktsepteerimine võtab loomal kindlasti aega, tal on raske mõista miks enam voodisse ei saa, kuigi varem oli see lubatud. Tihti hakkavad ka loomad seetõttu teistmoodi käituma, aga Teie kirja põhjal kahtlustan siiski pigem seedeprobleemi.

Koerale tuleks anda ainult seedeprobleemidega loomadele mõeldud toitu, mis on saadaval loomakliinikutes. Lisaks ka piimhappebaktereid sisaldavat pulbrit vähemalt nädal. Kui viimase ussirohu andmisest on möödas vähemalt kuu, tuleks seegi ära anda. Kui eelnevalt soovitatu ei aita, tuleks koerga pöörduda siiski loomaarsti poole.

dr. Angela Tiivel

 

Märksõnad:

Tagasi