Küsimus:

Tere

 

Meil on mure, millele loodame abi saada teie nõuannetest.

Meil on 4.a segavereline toakoer, kellel juba paari aasta vältel esineb mõnekuuliste vahedega oksendamist ja kõhulahtisust.

Loomaarstid kinnitavad, et tegemist on mõne viirusega, teevad tavapäraselt kolm süsti, olukord normaliseerub ja kordub. Sel talvel lasime teha vereproovi ja bakteriproovi, kuid tulemused loomaarsti sõnul midagi tavapäratut ei näidanud.

Koer on vaktsineeritud, ussirohtu üritame ikka anda kord kvartalis. Toitub peamiselt kodutoidust (puder ((tatar, kruup, riis))) + liha ((kana, sea, sink))) ja kuivtoidust (NATURE’S PROTECTION). Maiustada meeldib loomapoodidest ostetud liharibade ja sõlmkontidega.

Oksendamisele ja kõhulahtisusele eelnevalt koera kõht koriseb, okse on värvuselt kollakas/roosakas, esineb verd ka väljaheites.

Milles võib probleem olla? Kas tõepoolest nakatub ta sedavõrd kergesti viirustesse? Kas võib see olla mõnest toiduainest? Kas peaksime kuidagi toitumisharjumusi muutma? Võib see olla soolepõletik, mida oleks vaja mingil viisil pikemaajaliselt ravida ja nendest 3 süsist jääb väheseks? Kas vaja on täiendavalt analüüse teha ja kui, siis milliseid?

 

Vastust ootama jäädes ja ette tänades

S

Vastus:

Tere!

Krooniliste seedeprobleemide põhjust ei saa kahjuks Teie kirja põhjal kindlaks teha, ravist rääkimata.

Soovitan Teil küsida oma loomaarstilt koera haiguslugu, kus on kindlasti info manustatud ravimite ja tehtud analüüside kohta ja pöörduda gastroenteroloog dr. Ingrid Hangu juurde konsultatsioonile.

 

 


Tagasi