Küsimus:

Tere!

Meil on 5 aastane kolli ja kaukaaslase järglane emane. 15.02 sündis esimene pesakond nii koerale kui perenaisele. Kõik kulges rahulikult ja hästi, meie 5 põnni söövad ja kosuvad hästi. Ema on pikakarvaline kogu aeg olnud õues. Nüüd on ta koos pogadega toasoojas ruumis. Taguots on pidevalt märg - mis on ilmselget loomulik, eritis on tumepruun, veel ei lõhna.

Tahaksin tema olemist kergemaks teha ja tema paksu karvase taguotsa sooja veega puhtaks pesta, et see hauduma ja haisema ei läheks.Küsimus: kas ma tohin seda teha ja millal? Täna veel ei ole ta nõus, et ma tema sabaalust näha tahan. tohin katsuda poegi ja tisse, aga mitte rohkem. Ausalt öelda ei ole ma seda ka kunagi enne teinud nii, et puudub ka harjumus.

Vastus:

Kindlasti võib koera pärast poegimist pesta kas või kohe, et tagada hea pesa hügieen ja pestakse siis tagajalad ja sabaalust mitte kogu koera. Tavaliselt pikakarvalisi peab aitama selles valdkonnas, kuna pikkadesse karvadesse kinnijääv veri, lima, looteveed ja -kestad võivad anda soodsa pinnase bakteri kasvule, mis võib olla probleemiks nii emale kui kutsikatele, tekitades mõlemale tervise probleeme. Tavaliselt eritub tupest poegimis järgselt vedelikku umbes neli kuni kuus nädalat, vahel isegi kaheksa, aga mida kaugemal poegimisest seda limasemaks ja värvutumaks see muutub.

dr. Laura Lintamm

Märksõnad:

Tagasi