Küsimus:

Tere

Pöördun Teie poole, et küsida abi/ nõu käitumaks olukordades kus koer ei luba oma küüsi lõigata, samuti kui pissib tuppa?

Tegemist on 1 aastase taksiga, kes ei luba mul küüsi lõigata. Juba küünetangide nägemine minu käes muudab ta agressiivseks, võimeline ning tihti ka teinud seda, et ründab mind. Minu arvates ei ole antud olukord normaalne, kus koer ei luba peremehel küüsi lõigata. Veterinaari juures käies ei ole küünte lõikamisega probleemi: istub vagusi arsti süles, ei mingit vastuhakku.

Samamoodi käitus ka siis, kui käisime koertekoolis: istus mul ilusasti süles ning ilma igasuguse vastupanuta said küüned lõigatud. Kuna ma tekkinud olukorda ikkagi normaalseks ei pea, siis olen hetkel koera lihtsalt jõuga maha murdnud ning läbi korduvate rünnete need ka lõigatud saanud. Palungi Teie abi, kuidas oleks mõistlik antud probleem lahendada, ilma et ma peaks füüsiliselt koera murdma või siis lausa karistama ?

Teine küsimus puudutab koera tuppa pissimist. Tegemist eiole kange hädaga, vaid pigem kättemaksuga. Peale seda kui ma olen teda mingil põhjusel ignoreerinud, tuleb ta ja demonstratiivselt pissib.

Viimaseks küsimuseks on kuidas reageerida koera ootamatu hammustamise peale? St kui tema mängib oma asjadega ning mina (või keegi teine) peab vajalikuks mäng lõpetada on koer võimeline hambaid näidata, on juhtunud ka lausa hammustamisi. Siiamaani olen koera lihtsalt antud olukorrast eemaldanud, st viinud ta vaikides puuri (spetsiaalne koerte puur) ning mõnda aega teda seal hoidnud.

Palun nõu antud küsimustes.

Ette tänades!

Vastus:

Tere,

Kui on olemas võimalus, et koer võõras kohas omab head reaktsiooni küünte lõikusele siis palun, püüdke mitte kinnistada edaspidi negatiivsel viisil selle tegemist vaid tehke seda kasvõi õues. Urisemise peale eraldamine on õige kuid selle tulemuslikkus sõltub suuresti ka kuidas seda teha.

Kirjas toodud mõned faktid suunavad mõtlema, et koeral on signaalide osas konflikt ehk selles osas, et surute teda alla vaid füüsiliselt kuid signaalide osas jääb temale siiski võimalus end kõvemaks tegijaks lugeda ning see tõttu nii rünnata kui signaalina teie  ees urineerida. Antud juhul tuleks vaadata ükshaaval läbi Koerakuulaja meetodis toodud signaalid ning võrrelda neid enda keskkonnas toimuvaga (nii väljas kui sees), ning sisse viia vajalikud muutused. Kahjuks konkreetsemaid nõuandeid olukorda nägemata on raske anda. Selleks on Teile abiks kohapealne konsultatsioon või mõne treeneri koju kutsumine.

Parimate soovidega,
Kärt Pingas
Koerakuulaja


Tagasi