Maailma pikim koer
USAs  Põhja-Dakotas Casseltonis elava naise kinnitusel on tema koer maailma pikim.

Caryn Weberile kuuluv newfoundlandi koer  Boomer kaalub 81 kilogrammi, kirjutab Elu24.

Omaniku sõnul on ta kolmeaastase koera kõrgus maapinnast 90 sentimeetrit ning pikkus ninast sabaotsani 2,1 meetrit.  Boomer kaalub veidi üle 80 kg.
Naine saatis oma koera andmed ka Guinnessi rekordite raamatule, lootes, et ta lemmik kuulutatakse kõige pikemaks koeraks.

OmanikMaailma pikim koeru sõnul kulub loomale palju toitu. Kümnekilogrammine  kuivtoidupakk peab Boomeril vastu nädala.

Ka olevat koeral probleeme autosse mahtumisega ning majas ringliikumisega, kuna ta on nii suur.

Varem kuulus maailma pikima koera tiitel sellel suvel surnud taani dogile, kelle kehapikkus oli 1,2 meetrit.

 Rootsis elab väga suurt kasvu leonberger Hercules, arvatavasti on ta maailmas üks suuremaid koeri.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #3 koer.ee 2009-10-09 16:31
Tunnistan, et ma ei saanudki hästi aru kas tegu on newfoundlandi koera ja landseeri seguga või on ta puhtatõuline njuufa :D
Suured tänud toreda info eest!
 
 
0 #2 I 2009-10-09 16:20
jätk
Samas on Boomer heaks näiteks, kuidas 200 aastat tagasi "koeraks Newfoundlandist " peetud kõrgejalgne ja lapiline tüüp lööb aegajalt välja ka tänapäeval.

Tuliseid vaidlusi ja mitmeid erinevaid sesiukohti, kumb on see õige "koer Newfoundlandist ", kas nn "lesser newfoundland" tüüp või ajalooline kõrgejalgne lapiline tüüp (kelle turjakõrgust võrreldi iiri hundikoertega), võib lugeda ajaperioodil 1830-1860 Inglismaal välja antud raamatutes ja ajakirjades.
Kõige varasem märge "koerale newfoundlandist ", kus on juures ka pilt ja kirjeldus, võime leida J.F.Blumenbachi raamatust Handbuch der Naturgeschichte 1796. On ka varasemaid kirjeldusi, kuid siis pole pilti lisatud. Samuti on võimalik sama ajaperioodi mitmest allikast leida kirjeldusi koos mõõtudega ja need viitavad pikem kõrgele koerale.


Ja kuigi standard kirjutati 19. sajandi teises pooles just madalamajalgse (valdavalt musta värvi koera) tüübi järgi, ning kasvatajad saamaks rahuldavaid näitusetulemus i orienteerisid ka valgemustade aretuse sinnasuunas, olid mandri-Euroopas mõned "hullud", kes jätkasid puhta valge-musta aretust; olid mõned nimekad kohtunikud, kes hindasid neid koeri eraldi ringides.
Möödunud sajandi keskel sveitslaste ja sakslaste mitmeaastase kirjavahetuse tulemusena FCI-ga, sai landseer omale eraldi standardi (nr 226). Kuni 80-ndateni toimus "naabertõu" kasutamisi.

Kuna aga landsu ja njuufa ajalood on nii seotud, siis sünnib tänapäevalgi landseeripesako ndades njuufatüüpsei d koeri ja tulevad njuufapesakonda des aeg-ajalt ette ootamatult kõrgejalgsed koerad.
 
 
0 #1 I 2009-10-09 16:19
"landseeri ja newfounlandi koera segu Boomer"

USA-s on väa vähe landseere, arvatavalt saab need mõne käe sõrmedel üle lugeda.
Landseer on FCI-s (valdavalt mandri-Euroopas) tunnustatud tõug, mis sai iseseisva standardi 1960. aastal newfoundlandi tõu jagunemisel valgemustadeks ja ülejäänuteks (must ja pruun).
Inglismaal, Ameerikas ja paljudes muudes riikides, kus valge-mustad jäid njuufadeks, kutsutakse neid tihtipeale "landseer newfoundland dog" .

Nimi landseer tuleb Inglise kunstniku Sir Edwin H. Landseeri nimest, antud mees maalis palju justnimelt valget-musta newfoundlandi koera, mis oli tollal Inglise kõrgseltskonna hulgas väga populaarne.
Tundub tõenäoline, et tegu on just valge-musta newfoundlandi koeraga.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.