Küsimus:

Tere, oleks teile kaks küsimust.

Võtsime endale varjupaigast kahekuuse kutsika. Ta on meil küll vähe aega veel kodus olnud, aga küsimused ikkagi.

Esimene: iga kord kui väljas temaga käime ja kui mõni inimene mööda kõnnib, tekib tal kohe tahtmine sellele inimesele järgi joosta ja kui ta seda teha ei saa siis pistab ta meeleheitlikult karjuma, nutma ja ei tee sinust üldse välja ja lihtsalt üritab sellele inimesele järgi joosta. Ja kui sa ta sülle võtad ja teise kohta viid, tahab ta ikka meeleheitlikult sellele inimesele järgi joosta. Ignoreerimine ilmselgelt ei aita kuna ta ei tee sinust endast väljagi ja endale tähelepanu püüdmine tundub ka võimatu. Kõige rohkem ajavad teda endast välja lapsed.

Teine küsimus on seotud samuti väljas käimisega. Koer jääb istuma ja edasi ei taha liikuda. Mingit hirmu tal õue ees ei ole. Mida teha?

Kadri

Vastus:

Tere,

Oluline on siinkohal ennetamine, kui märkate inimest lähenemas võtke aktiivselt kutsika tähelepanu endale kas mängu või maiusega. Selleks, et seda edukalt teha tuleb mängu ja maiuse seoseid eelnevalt kinnitada neid iga päev palju kordi preemiana õige käitumise eest kasutades (selles osas on õppes Teile abiks iga kutsikakool või koerateener).

Möödumine inimestest teha kiirendusega, et tal oleks võimalik oma mõte teile suunata ja mõelda, miks me kiirendame. Kui kutsikas on õppinud läbi õigete signaalide (abiks raamat “Koerakuulaja” Jan Fennell) Teid usaldama on ka liikumise sjärgnemine loomulik.

Istuma jäämisega testivad koerad piire, kus on neil võimalus Sind, kui kaaslast, suunata – sest antud juhul ei ole koera jaoks kaasas liikuv inimene veel usaldusväärseks juhike kelle järgi tulest läbi minna.

Istuma ei tohi koera jätta, ehk teda järgi ei oodata veid jätkatakse liikumist selg kutsika poole kuni ta järgi tuleb. Kuna siin on olulised erinevused koertel reaktsiooni osas siis oleks samuti soovitatatv seda vähemalt esimesel korral juhendaja juuresolekul teha.

Tallinnas on koolitajaid ning kutsikakoole valikus päris palju ja usun, et leiate endale sobiva. Mina võin pakkuda antud juhul eratunni võimalust samuti Tallinna piires. Eratunni kokku leppmiseks palun ühendust võtta telefoni teel. Koolitajaid leidub ka üle eesti kui Te ei asu Tallinnas, koolitajate  nimekirja leiate Eesti Kennelliidu kodulehelt.

Parimate soovidega,

Kärt Pingas
Koerakuulaja


Tagasi