Küsimus:

Tere!

Mul on labradori retriiveri laadne koer, kes sai veebruaris 4-aastaseks, mure selles, et avastasime et koerale maitsevad tohutult kurgid ja banaanid, ega need pole tema tervisele ohtlikud ja kas see tähendab mingi aine puudust või midagi seesugust.

Teiseks vajuvad samal koeral käsu peale istudes [lamab (ka käsu peale) ja istub ise normaalselt] alates istumise õpetamisest tagumised käpad laiali, kuid mõnikord istub ta ka siis täiesti normalselt, kas äkki on koeral midagi viga, aluspinnast see igatahes ei olene, olgu lisatud et koer on veidi ülekaaluline.

Ette tänades, jään teie vastust ootama.
Liisa.

Vastus:

Kurk ega banaan mõistlikus koguses ei tohiks koerale halba teha, suuremat hulka ma talle siiski ei annaks,seda juba potentsiaalse tekkida võiva kõhulahtisuse pärast.

Tagakäppade laialivajumine võib olla tingitud ka nt. libedast pinnast või koerapoolsest harjumusest istumisel /lohakast istumisest. Samas võib olla tegemist ka mingi valu tõttu mugavama asendi võtmisega. Üldiselt, kui koer on muidu terve, st.puudub iagsugune longe, jäikus vmsliikumisel, tõusmisel jne., siis ma ajutise jalad laiali istumise pärast ei muretseks. Kui ilmneb mingeid muid märke, mis viitaksid liigeste probleemile, tuleks aga pöörduda loomaarsti poole.

Ülekaal tasuks muidugi maha võtta :), juba looma üldise tervise huvides.

Märksõnad:

Tagasi