Kuidas kaitsta käppasid  Koerad on harjunud käima "paljajalu", aga mõnikord vajavad nende käpad kaitset.

Palava ilmaga võib kuum tänavasillutis koera käppasid kõrvetada, talvel aga kõnniteedel olev sool põhjustada nende kuivust ja lõhenemist. Ka libeduse tõrjeks kasutatavad kemikaalid mõjuvad käppadele kõrvetavalt. Igasuguse ilmaga võivad väikesed kivid, okkad jm käppade külge kinni jääda.

Toome mõned soovitused kaitsmaks koera jalgu.

- Uurige koera käppasid regulaarselt. Kui avastate väikesi lõikehaavu, peske neid antiseptilise seebiga. Kui lõige on suur või veritseb kõvasti, peab külastama loomaarsti.

- Kui jalutate koeraga linnas, vaadake ette, et ta ei puutuks kokku klaasikildude, peene killustiku ja muu sellisega. Maal hoiduge paikadest, kus on teravaid kivisid või okkaid. Kui midagi koera käpa sisse kinni jääb, eemaldage see pintsettidega ning peske viga saanud koht hoolega antiseptilise seebiga. Kui haav on suur ja veritseb, minge loomaarsti juurde.

- Sagedane koera treenimine kõval pinnasel, näiteks betoonil, võib käpad muuta valulikuks ja hellaks. Tavaliselt aitab niisutava kreemi kasutamine, kuid käpapadjanditel tuleb ikkagi silm peal hoida.

- Kui ilm on kuum, ärge kõndige koeraga asfaldil, vaid rohualadel, kus ta oma käppasid ei kõrveta.

- Kui käisite sõbrakesega talvel soolatud või liivatud pindadel jalutamas, pühkige tema käpad hiljem kodus märja rätikuga üle. Kuivadele või lõhenenud käpapadjanditele võite panna niisutavat kreemi. Jälgige, et käppadel poleks külmakahjustusi.

- Lumise ilmaga võivad koeral varvaste vahele moodustuda lumepallikesed. Varvastevahelist karva tohib lühemaks lõigata, siis neid nii kergesti ei teki. Kindlasti peab tuppa tulles kogu jää ja lume looma käppadelt eemaldama.

- Kasulikud abivahendid käppade kaitsmiseks on koerasaapad.

- Kui teie sõber lonkab või paistab valudes olevat, minge kindlasti arsti juurde.

- Niisutavat kreemi ja käpakaitsmeid võite küsida loomapoest või loomatohtrilt.

Allikas: Maaleht

Tagasi