Kui koer ründab inimestHammustuste teemalise sissekande kirjutamise mõte tuli, kui kahte minu head sõpra varjupaigas rünnati, kirjutab Jette blogis tunnekoera.ee. Usun, et koerad võivad olla ettearvamatud ja ohtlikud, aga 90% juhtudest saab hammustust ära hoida, käitudes ettevaatlikult.

Koerad urisevad ja hammustavad, kui tunnevad end ohustatuna – enesekaitseks ja paha inimese/koera ära ajamiseks.  Sageli tundub inimestele, et koerad ründavad ilma põhjuseta, lihtsalt sellepärast, et nad on kurjad ja pahad. Meie aga ei pruugi teada, mis koerte jaoks tundub ähvardav ja ebaviisakas.

Võite olla üllatunud, lugedes järgmisi asju, mis enamike koerte jaoks on ebameeldiv: pea pealt paitamine, kallistamine, silma vaatamine, otse koera poole kõndimine, koera kohale kummardumine, kiired liigutused.

Meie oma koerad juba tunnevad ja usaldavad meid. Mõningaid asjad lihtsalt kannatavad ära. Nagu inimestelgi, on koertel taluvuspiirid kas kõrgemad või madalamad. Teatud koerad aga annavad kiiremini teada, mis neile ei meeldi ning ei talu, kui keegi võõras nii käitub.

Tundmatu koeraga kohtudes ei tea sa kunagi, kas ta on sõbralik või mitte. Ära usalda ka omaniku sõnu, vaid tee otsused vaatluse põhjal. Sulle kasulikum on alati eeldada, et tegemist on potentsiaalselt ohtliku koeraga. Mõned nipid, kuidas käituda koera jaoks mitte-ähvardavalt:

• Kükita, et olla koeraga samal kõrgusel, nii ei pea sa tema kohale kummardama.
• Ära vehi kätega, hoia neid keha juures ja tee aeglaseid liigutusi.
• Kui tahad koera paitada, tee seda pigem lõua alt, kui pea pealt
• Ära vaata võõrale koerale otse silma ning positsioneeri oma keha koera suhtes küljega.
• Lähene koerale aeglaselt ja kerge kaarega.

Kui märkad, et koera keha on pinges ja liikumatu, või ta juba uriseb, mine parem kohe eemale. Ettevaatlik olles ja koerte kombeid mõistes võid ka agressiivse koera puhul rünnaku ära hoida.

Tahan ka teie arvamusi kuulda! Kas sind on kunagi koera poolt rünnatud? Kas oleksid saanud seda kuidagi ära hoida?


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.