Kui koer kardab autoga sõitaEnamikel juhtudel on pőhjus psüühilist laadi - koeral on lihtsalt autosőidust halvad kogemused. Näiteks "meeldejäävad" sőidud loomaarsti juurde.  Sellisel juhul on abiks harjutamine ja veelkord harjutamine.

Kui koer läheb ärevile juba enne autosse minekut, tuleb harjutamist alustada auto meeldivaks tegemisega. Ava mőlemalt poolt autouksed, pane pinkide peale ohtralt maiust ja katsu koer niikaugele saada, et ta vabatahtlikult autosse roniks. Paar päeva tasub sellega piirdudagi.

Järgmine etapp on lühikesed sőidud, aitab paarist minutist ja sihtkohta jőudes anname koerale ohtralt maiust, mängime temaga vői teeme midagi muud tema jaoks meeldivat.
Koju tagasi jőudes, tuleb käituda tavaliselt, nii nagu midagi erilist poleks juhtunud. Järk järgult tuleb siis neid sőiduminuteid suurendada, kuni ühel päeval hakkab koer vägisi auto poole minema...

Merehaigus ehk kinetoos on koertel sageli esinev seisund. Merehaiguse võib esile kutsuda igasugune sõitmine auto, rongi, laeva või lennukiga, mis põhjustab liikumist tekitavaid stiimuleid, mille tulemusel tekib sensoorne konflikt tasakaaluelundi ja visuaalse korteksi signaalide vahel.
Silmad ei pruugi liikumist näha, kuid sisekõrva sensoorsüsteem tunnetab seda, ja sellest tulenevad erinevused ajule saadetavates andmetes põhjustavad merehaigust.

Olenemata põhjusest on koertel merehaigusega seostatavad kliinilised sümptomid tavaliselt sarnased — ülemäärane ilastamine, ärevus, rahutus, iiveldus ja oksendamine.

Soovitame: http://koer.ee/thundershirt/kui-koer-kardab-autoga-soita

Tagasi