Küsimus:


Tere.

Mul on kohe 7 aastaseks saav koer. Tal on arvatavasti kõrvapõletik. Kõrv on punane ja tuline.
Tahaks teada milline ravim on kõige parem. Tean, et on kasutanud tavalist inimestele mõeldud kõrvarohtu. Kas selline asi tuleb üldse kõne alla?

Kas see võib kuidagi koera kõrva kahjustada? Kas selline asi võib juhtuda üleöö ja kui kaua see kestab?

Ettetänades,
Piret

Vastus:


Kõrvapõletiku puhul on vajalik visiit loomaarsti juurde. Seda setõttu, et on vaja üritada tuvastada põhjus, miks kõrvapõletik tekkis (sellest oleneb ka ravi just pikemaajalises perspektiivis) ning kindlasti kindlaks teha, kas on tegemist vaid väliskõrva põletikuga ja kas trummikile on terve.

Ravimid, mida kõrvapõletiku puhul manustatakse, on kõik retseptiravimid, s.t. neid looma nägemata määrata ei saa. Kõrva sisse manustatavad ravimid on nt. mulgusutnud kuulmekile puhul täiesti vastunäidustatud ja võivad siis loomal tõsiseid probleeme põhjustada. Kõrvapõletik võib olla nii krooniline kui ka nö. 'üleöö' tekkiv äge, ravita kipub ta aga kergesti krooniliseks muutuma. Kõrvapõletike taga on ka sageli mingid esmased probleemid, näiteks parasiit kuulmelest, allergia vms.

Ravimata jätmisel võib kõrvapõletik süveneda ja päädida kuulmekile rebenemisega ja põletiku edasikandumisega kesk-ja sisekõrva, või kroonilise ravita põletiku korral toimuda kuulmekäigu ahenemine. Koer võib põletiku tagajärjel kuulmise osaliselt või täielikult kaotada.


Tagasi