Küsimus:

Tere, koer hakkas üks õhtu värisema valust. Kui tuli valuhoog läks kõht ja tagumik punni ning läksime kohe õue hädale. Pärast häda tegemist hakkas koeral pisut parem ning ühe öö jooksul tegi häda vähemalt 6 korda. Käisime kiirabis röntgenit tegemas ning maos nähti ainult pisut gaase.

Paar päeva hiljem nüüd tulevad ikkagi nagu valuhood ning otsib mugavat asendit kuidas olla ja puuksutab. Kas tegu võib olla gaasidega, mis käivad nagu valohooti ja 5min pärast hakkab parem või võib ka kahtlustada mingit diski probleemi?


Vastus:


Tere,

Kui koer pärast hoogu puuksutab ja seejärel hakkab kergem, siis pigem kahtlustaks gaase. Oleks mõistlik arsti juurde tagasi minna ja läbi arutada, miks gaasid tekivad ja kuidas nendega võidelda. Menüü kindlasti üle vaadata ja anda mõnda aega kergesti seeduvat (nn.gastro) toitu.

Diski probleemiga peaks olema ka mingeid muid tunnuseid: nt. valulikkus või ebamugavus liikumisel, imelik asend, soovimatus hüpata vms. Kui üldarst koera üle vaatab, pöörab ta kindlasti tähelepanu ka seljale ja kui on vähimgi kahtlus diskiprobleemile, siis rahurežiim ja/või neuroloogile minek. Sageli piisab kergemakujulise diskiprobleemi puhul vaid valuvaigistitest ja rahurežiimist.

Tervitustega
loomaarst Tiina Toomet
Tagasi