Teadlased on avastanud, et see, kuidas inimesed oma lemmikuga magavad, räägivad palju inimese ja looma suhte kohta. Millest siis erinevad magamise viisid räägivad?

Rinnal magamine

Kui lemmikule meeldib peremehe rinnal magada, tähendab, et looma ja inimese vahel on tugev side. Nii saab loom olla peremehele nii lähedal kui võimalik.

Laiutamine

Kui loomale meeldib diivanil või voodis laialt magada ning inimesele ruumi ei jää, on see märk jõu näitamisest. Laiutamine on looma viis näidata, et praegu on võim tema käes.

Külakuhi

Kutsikad rinnal on ilmselt paljude loomasõprade unistus. Kui mitu lemmikut korraga inimese peal magavad, tähendab see suurt perekondlikku sidet. Lemmikud, kes on kodus juba kaua elanud, annavad märku, et nad võtavad inimest kui pereliiget, kellega päeva lõpus pärast pikka üksi kodus olemist koos olla.

Kaisutamine

Kaisus magamine on märk kiindumusest. Magades kaissu pugemine on märk sellest, et loom hoolib inimesest palju.

Kõrval magamine

Kõrvuti magamine tähendab võrdset partnerlust. Looma jaoks on tegemist suhtega, mis põhineb austusel.

Jalasoojendaja

Jalgadel magamine annab märku, et loom peab end inimese eest hoolitsejaks. See ei tähenda tingimata, et loom peab end majas peremeheks, vaid ta tunneb kohustust oma inimese eest hoolitseda.

Inimeste vahel magamine

Mõnikord meeldib loomadele inimeste vahele magama ronida, mis muudab ta just kui viiendaks rattaks vankri all. Sellisel juhul on vaja loomale piirid seada, mis ei tähenda, et looma armastatakse vähem kui elukaaslast.

Teki all magamine


Teki alla ronimine on märk dünaamilisest suhtest. Looma jaoks on peremehega ajaveetmine mäng, mis ei lõppe ilmtingimata ka õhtul magama mines ning loom loodab hommikul uut päeva jällegi mänguga alustada.

Allikas: Lemmik



Märksõnad:

Tagasi