Küsimus:

Tere.

Meie bernikas on aasta ja 8 kuud vana, energiline ja lõbus karvapall. Mure järgmine, kutsu kasukas lõhnab ebameeldivalt. Oleme teda kutsikast peale kamminud kraasiga, pii pikkus ca 1 cm. Kevadine karvavahetus peaks olema läbi aga meie kutsul tuleb karva tublisti ikka veel. Oleks nagu üks karvastik teise all ja seda on väga raske kätte saada. Kas koer higistab kehalt, kui kasukas on liiga paks ja ja ei vahetu.

Ebameeldiv lõhn tuleks nagu alumisest kihist. Peseme teda 2-4 kuu järel. Peale pesu on mingi aeg lõhn ok. Asub ta meil rohkem õues ja sööb hästi (enamasti kuivtoitu).  Käime ka ujumas mis natuke leevendab lõhna. Tundub ka et alumine karva kiht (pehmem ja õrnem) on veekindel, kutsu kuivab ruttu.

Vastus:


Tere,

Paksu aluskarvaga koerte puhul on sageli see häda, et kraas ei käi hästi  läbi. Pealmise kihi kammib küll lahti, aga aluskarv jääb läbi kammimata. Kraas kipub üldse ainult pealmise kihiga toimetama. Peaksite pika piiga kammiga koera kasuka kiht kihi haaval läbi kammima. Eeldan, et saate palju aluskarva kätte. Kui see tehtud, siis korralik pesu. Muidu jääb pesemise ja ujumise järel koer kergelt niiskeks ja võivad tekkida nahapõletikud. Sellest võib olla ka lõhn. Koerad naha kaudu ei higista.


Tervitustega
Loomaarst Tiina Toomet

 

 

 


Tagasi