Küsimus:

Tere.

Mul on peagi 2 aastaseks saav Shih-tzu tõugu koer ja kuskil aasta tagasi esimese jooksuaja järel tekkis tal mädaemakas. Tehti operatsioon, sellega on kõik korras, aga peale seda ei ole tal nagu pidamist - pissib ja kakab tuppa, välja lasen teda päris tihti, meil on oma hoov ja seal saab ta olla igal ajal, aga sellegi-poolest, kui tuleb tuppa, siis pissib või kakab ka tuppa. Samas teab ta väga hästi, et teeb valesti.

Proovinud olen ma igasuguseid variante - küll maiustega, küll puuriga ja viimane variant oli selline, et panin talle jooksuaja püksikud jalga toas olles. Pissimisega esialgu oli kõik okey, aga kakas püksi. Ja nii kui püksid ununesid jalga panemata, siis tuli ka piss tuppa.

Küsimus siis oleks selline, kas sellise asja vastu oleks võimalik midagi teha või mingi ravi või ... minu mõistus on otsas.Äkki oskate aidata oleksin väga tänulik.

Aga päikest teile ja ootan vastust.
Helve

Vastus:


Tere!

Teie kirja põhjal kahtlustaksin koeral käitumisprobleemi. Hetkel ei seostaks tuppa urineerimist ja roojamist tehtud operatsiooniga. Soovitan Teil pöörduda Tallinnas dr. Anu Poopuu või Tartus Tiia Ariko poole, kellel on kogemusi käitumisprobleemidega loomade aitamisel.


Tagasi