Küsimus:


Tere.

Meil selline mure, et prantsuse buldog 1 aasta ja 5 kuune alates nädalavahetusest tuleb kallale nii mulle kui ka abikaasale ja tundub et tal oleks nagu midagi viga.

Ei taha ta eriti süüa ja magab koguaeg ja kui külalised tulevad, siis ei suuda ta oma erutust piirata ja kui keelama hakkad, siis tulebki kallale.

Eile õhtu hakkasime magama minema ja siis nagu tavaliselt kutsusime ka koera enda juurde, aga kuna tal käppade alt natuke katki ja ta hüpata ei taha, siis tahtsin teda tõstma ja näitas mulle jälle hambaid, siis tuli ise ikka voodisse ja kui abikaasa tahtis koera alt tekki kätte saada läks talle kallale. Kuigi on ta abikaasat ka varem ähvardanud aga seda ei võtnud me tõsiselt sest see alati mänguhoos ja arvasime et kaitseb mind kuna ma lapse ootel.

Koer nagu üldse teistsugune kui oli, olen tõesti suures mures.
Mida me tegema peaksime või kuhu pöörduma? Lapse sünnini ainult kolm nädalat jäänud ja ei tea mis siis veel saama hakkab kui laps majas?

Ette tänades,
Ilona

Vastus:


Tere Ilona,

Teie olukorras oleks vaja kiiremas korras karjahierarhiat puudutavad signaalid paika panna, et olukorda enne sünnitust stabiliseerida.

Koer kes on enne saanud väga lähedast tähelepanu ning lapse tulekuga seoses jääb sellest järsult ilma, reageerib tulijale ja olukorra muutusele juba iseenesest reeglina suure stressi tõttu halvasti.

Koerakuulaja neli põhiala on teile kindlasti abiks nii läbi raamatu kui soovikorral läbi koerakuulaja konsultatsiooni. Kuna tegemist on ründava loomaga siis ei saa ma teile kahjuks reaalseid roovitusi läbi interneti jagada. Antud olukorda oleks kindlasti vaja analüüsiks näha kohapeal, et teada saada millest käitumine tuleneda võib, valesti antud soovitused võivad siinkohal kahjuks olukorda halvendada.

Parimate soovidega,
Kärt Pingas
Koerakuulaja

Tagasi