Küsimus:

Tere

Tere, mul on niisugune probleem, et mu koer oksendab juba umbes neljandat päeva ja alati kas just õhtuti või öösiti.
Varem arvasime, et äkki on kontidest, kuna maal olles sõi konte ja oksendas need ka kohe välja. Nüüd aga tulin just reisilt ja nii kui olin ära läinud hakkas koer iga õhtu oksendama hooldaja juures. Ja eile tõin ta koju tagasi ja ta hakkas öösel oksendama, oksendas 3 loiku, esimesel kahel polnud hullu aga kolmandas oksendas verd ja see ehmatas mind tohutult. Siis oli väga loiu ja nina oli tohutult kuum. Nüüd nii loiu enam ei ole, päeval on ta suhteliselt normaalne.

Koer ise on 9 aastat vana ja tõug on vist kaukaaslase ja mingi teise koera segu, suhteliselt suurt kasvu.
Oleksin väga tänulik kui oskaksite oma arvamust avaldada.

Lugupidamisega,
Cerlyn Jõks

Vastus:

Nagu juba küsimuste esitamise reeglites kirjas, kuulub püsiv oksendamine nende nähtude hulka, kus interneti teel abi anda pole võimalik ja loomaga tuleb VÕIMALIKULT KIIRESTI PÖÖRDUDA LOOMAKLIINIKUSSE, seda eriti siis, kui kaasnevad ka muud nähud, nagu nt. loidus.

Oksendamise põhjusi on mitmeid - võõrkehad, mürgistused, seedetrakti ärritus või põletik, ebasobiv toit, süsteemsed haigused, nagu nt. maksa- või neeruprobleemid jne. Sellised loomad vajavad läbivaatust ja edasisi diagnostilisi protseduure loomakliinikus. Rõhutan veelkord, kui teil on kahtlus, kas looma mure on kiiret sekkumist nõudev või mitte, siis HELISTAGE OMA LOOMAARSTILE.

Märksõnad:

Tagasi