Inimesed arvavad, et koera korteris hoidmine on koera piinamine, sest tal on liiga vähe ruumi või tal pole alati võimalus välja minna, aga arvan, et koera valimisel pole vahet, kas sul on korter või maja.

Linnamajja võetud koerad jäetakse sageli “aianurka vedelema”, kuna arvatakse, et nad jooksevad ise rõõmsalt aias ringi ja liiguvad just niipalju kui neil vaja on.

Rahulikumad koerad lepivad üksijätmisega, aga lamavad suure osa ajast trepi peal ja ootavad, kuni keegi õue tuleb. Teised otsivad igavusest endale tegevuse, mis ei ole omanikele alati meelepärane – kaevamine, möödakäijate peale haukumine.

Hullem olukord on siis, kui üksijäetud tegevusetud koerad hüppavad üle aia ja lähevad rändama, vahest isegi inimesi ja teisi koeri tänavale ründama.

Nüüd mõtleme korteri elanike peale. Koeri viiakse korrapäraselt jalutama. Nad kohtuvad erinevate inimeste ja koertega nii külaliste näol kui ka jalutuskäikudel. Omanikud ei viitsi ju alati sama rada käia, nii näevad ka koerad vahelduseks uusi paiku. Inimesed, kes lubavad koeri väikesesse korterisse, on pigem “koerainimesed”, nad on valiku teinud vaatamata üldisele arvamusele, et koera koht on õues, ning pööravad koera kasvatusele rohkem tähelepanu.

Ma ei tahtnud mingeid stereotüüpe luua või kinnistada, lihtsalt tuua kaks äärmuslikku näidet ja lõhkuda arvamust, et inimese elukohal on koera valikul otsustav roll. Küsimus number üks, millele enne koera võtmist vastama peab, on: kui palju aega on sul koeraga tegelemiseks? Majas elavate koertega peab samuti mitu korda päevas jalutuskäikudel käima.

Majal on teatud eelis. Koeraga saab õues rohkem möllates mängida, kartmata mööbli vastu jooksmist või asjade maha ajamist. Suvel saab koera õues pesta ja maja koeri lastakse tihedamini värske õhu kätte, kui korterikoeri.

Hoolsate omanike jaoks ei ole korteris koera pidamine probleem, ja kui see on ainuke faktor, mis takistab sind koera võtmast, siis lükka see kõrvale ja hakka koera valima!

Autor: tunnekoera.ee

 

 

Märksõnad:

Tagasi