Küsimus:

Tere,

Meil on 1,5a krants,kes viimased pool aastat korduvalt on üle aia hüpanud. Alguses paigaldasime aiale kõrgendused,mis ta hoo maha võttis aga kuna päeval ei ole kedagi kodus,siis ta sai omaette harjutada ning ka kõrgendustest hakkas lõpuks üle hüppama. Piirasime aia ja osad lillepeenrad karjusega ümber, mis ka toimis, aga see kestis ainult mõned kuud. Me ei tea enam mida teha,sest koer trotsib karjust ja hüppab ikka üle.

Karjus on maximum tugevusele pandud ja see justkui ei mõjuta teda. Kui lillepeenrasse midagi istutada tema nähes,siis ta inimeste eemal oleku ajal kisub ka need kõik välja. Käisime mõnda aega ka temaga koolis aga ilmselt mitte piisavalt. Jalutamas on ka temaga käidud ja vahel hüppab ta isegi samal päeval üle,kui käid jalutamas. Vanemad kaaluvad juba koera ära andmist aga äkki on ikka mõni muu võimalus veel,et ta ei läheks jalutama ja ei  kraabiks kogu aeda üles??


Ette tänades,

Gerly

Vastus:


Tere.

Soovitan ehitada koerale aedik, mis on ka ülevalt suletud. Ja laske teda välja ainult siism kui ka ise olete väljas. Teie koer nõuab tegevust. Kui ta ei saa teie poolt tegevust, otsib ta seda ise. Ja teie koer ei ole süüdi, et ta on selline tegelane. Elektrikarjus võib takistada ainult hüppamist üle aia, kuid lilli see kahjuks ei päästa.

Alla Petrova