Küsimus:

Tere!

Probleem on nimelt selles, et mina ei saa hakkama oma mai kuus 1a saava emase koeraga kes haugub pidevalt. Iga väiksema krõpsu peale, õue minnes igas suunas kuigi seal ei ole kedagi. Kodus on ka teine koer kes saab ka mais 2a (isane) kelle ta on ka haukuma õpetanud aga teine päris iga krõpsu peale ei haugu. Samuti ei salli ta absoluutselt teisi koeri ega teisi loomi hakkab nende peale kohutavalt haukumma ja kui see teine loom julgeb tema poole vaadata siis ta hakkab kiljuval häälel haukkuma nagu keegi tahaks teda tappa.

Ise olen netist lugenud kuidas käituda, proovinud maiustustega (mille ta meelsamini välja sülitab või haugub edasi majus suus),tähelepanu eemale juhatamisega, proovinud mängida ja kõikke muud, aga tulutult. Ta isegi magades vahest uriseb ja jääb mulje,et näeb midagi unes ja tõuseb püsti ja hakkab lihtsalt haukkuma. Olen mõelnud osta haukumis vastast rihma aga ei tea kas selles oleks abi. Iseloomult on ta muidu selline kes pudelis ka paigal ei püsi e. hästi energiline. Oleme õpetanud ka väiksest peale käima tasapisi lärmakamates kohtades,et harjuks ,aga nüüd käib ta saba jalge vahele. See kõik algas kuskil 3-4 kuud tagasi.

Äkki oskate mulle midagi soovitada. Ma lihtsalt ei oska arvata mis ta selliseks närviliseks on muutnud. Aitäh!

Vastus:

Tere.

Teie koer tundub väga ebakindel ja oma haukumisega üritab ennast kaitsta. Internetist loetud soovitused on põhimõtteliselt õiged.

Kui teie koer ei reageeri maiuse peale, pange ta enda ette istuma nii, et ta ei näe teist koera (seiske tema ees ja liikuge vajadusel) ning pange talle maius vastu nina.  Ärge lubage tal püsti tõusta, kui ta võtab maiuse. Kasutage parimat võimalikku maiuspala. Kogu see tegevus peaks võtma nii kaua aega, kuni teine koer läheb ära. Niimoodi treenides ajapikku maiuse võtmise aeg lüheneb ja varsti, kui võtate sellise kehapoosi, hakkab koer maiust-preemiat ootama. Ja muutub tasapisi julgemaks. Protsess on pikk ja võtab aega.

Kui koer on ebakindel, võib kasutada haukumisvastast kaelarihma peale seda, kui on koer enesekindlaks muudetud.

Alla Petrova