Küsimus:

Mul on selline mure, talvel see ei olegi väga hull, aga kevadel on jälle jalgratturid tänavatel ja mu koer ei salli neid üldse. Ta hakkab kohe haukuma kui neid näeb kusagil. Halba kogemust tal ei ole minu meelest jalgratturitega, ehk need liiguvad liiga kiiresti või midagi? Olen märganud et ka mootorrattad ei meeldi. Kuidas ma saan ta tähelepanu mujale juhtida või mida ette võtta? Suur tänu (:

Margarita ja Rocco

Vastus:

Tere Margarita,

Koer reageerib temale liiga kiirelt lähenevale objektile reeglina ohutundega (osadel käivitub see ka jahiinstinktist ning tagaajamissoovist kuid siis mitte ainult ei hauguta vaid aetakse vaikselt taga ja tahetakse haarata) ning seega asub objekti häälekalt enda karjast eemale ajama.

1. koerakuulaja meetodi neljale põhialale keskendudes saate koera rahunema ning tähelepanu enda peale ka kõige ekstreemsemates olukordades.

2. Meetodi põhiselt ei saa täis tulemust kui kasutate ainult üht põhiala, kus koeral reaktsioon esineb, kuna probleemi juured on mujal. Üks põhiala asub meetodi "ohule reageerimise" osas, kus teie peate näitama oma kehakeele ja tegevusega otsustuskindlust ning seda päris mitmeid kordi enne kui ärriti juurde liigute ning oma reaktsiooni demonstreerite.
Ohule ei minda kunagi mingi reaktsiooni tuimestamise ajal otse vastu, tark juht valib enne kui koer kaitsesse jõuab minna, teise tee ning muudab kindlameelselt koheselt suunda.

3. tuleks kinnistada kontaktiharjutustega enda võimet mingi häälitsuse abil koheselt tähelepanu endale saama (refleksi kujunemiseks läheb ~600x) - seda saab kasutada väga ekstreemsetes olukordades kus ohus võib olla koera või ratturi elu. Ilma oma staatuse kinnistamiseta ei kesta refleksi mõju kaua ja tähelepanu läheb koeral kiiresti "tööülesandele" ehk karja ohu eest kaitsmisele tagasi.

Parimate soovidega,
Kärt Pingas
Koerakuulaja

Tagasi