Kuidas tuli Teie perekonda esimene koer? Kuidas Teist sai "koerainimene"?

Esimene koer tuli 1992. aastal, rottweiler nimega Barry. Koerainimene  sai minust tänu sellele, et samuti rottweileriomanik Reet Raado mul Hirvepargis sõna otseses mõttes sabast kinni võttis ja  näitustele-koolitustele kaasas. Hiljem kohtusin Anne Naaritsaga, kes viis mind 16 aastat tagasi kokku hurtadega ja nii see on edasi läinud.


 

Kuidas sai alguse mõte alustada teadliku aretustööga?

Siiani pole veel alustanud, ent plaane on. Alguse sai kõik suurtest ja  karvastest sõpradest, keda mu abikaasa ühel näitusel mind oodates leidis.

Kuidas sündis Teie kenneli nimi?

Iiri hundikoerad on vahel sama jonnakad, kui eeslid. Nii siis saigi  peale seda, kui esimeseks valikuks olnud nime ära ei kinnitatud, pakutud välja ühe eesli nimi. Tulemuseks - Iiah sai omanimelise kenneli.

Mida Te oma aretustöös oluliseks peate?

Et koerad on terved ja elavad kaua ning vastavad iseloomult ja välimikult tõustandardile.

Milline on Teie poolt aretatav tõug - iseloom ja kasutusala,  tervis, liikumisvajadus, koolitatavus? Kas Teie tõug on lapse-ja
lemmikloomasõbralik või sobib ta rohkem koos elama täiskasvaelenutega  ning ei armasta enda kõrval rivaalitsevaid neljajalgseid?

Kardan, et seda ei ole võimalik selle artikli raames lahti kirjutada. Soovijad saavad iiri hundikoerast kui tõust lugeda meie tõuühingu  kodulehelt www.iw-dh.ee

Teie poolt kasvatatav tõug Eestis – esindatus, tervislik seisund,  populaarsus jms.

Soovitan samuti külastada ühingu kodulehte, kuhu kogu sarnase info  kohta kirjutasin mõni aeg tagasi pika artikli.

Millised on olnud Teie edukamad ja õnnelikumad hetked näitustel,  aretuses? Kuhu on viinud Teid kaugeim näitusereis?

Kaugeim näitusereis on viinud Ameerikasse Floridasse. Tõsi küll - vaatajana, mitte osalejana. Edukaim hetk näituseringis oli selle aasta   mais, kui minu omanduses olev ja Taanist pärit iirlasepiiga võitis  omas vanuseklassis tõu maailmakongressi näitusel 2 koha 20 noore  iirlase seast.

Kas Teie kenneli kasvandikud on leidnud omaniku ka väljaspool Eestit?

Veel mitte.

Kas on konkreetselt midagi, mida Te koerakasvatajana väldite ja  hukka mõistate? Positiivset ja negatiivset Eesti koeranduses?

Ma ei mõista neid, kes nimetavad oma krantsi tõukoeraks  - kui on  krants siis las ta olla, silti juurde pookides ta paremaks ei saa ning   krantsina pole tal ju ka midagi viga. Koer on koer on koer. Positiivne ja negatiivne? Nagu igal elualal, on ka koeranduses mõlemad pooled   olemas. Ise eelistan tähelepanu pöörata positiivsele ja negatiivsele   mitte eriti, seetõttu on koerandus minu jaoks läbinisti positiivne.

Kuidas hindate koerapidamise kultuuri Eestis? Teie soovid koer.ee lugejatele?

Eks me tasapisi proovi järgi jõuda muule maailmale. Loodetavasti pole kaugel aeg ka meie maal, kus koerad on omanikega kaasas hotellides, restoranides ja suvekohvikutes ning koera kohtamine vanalinnas koos omanikuga on sama sage, kui näiteks Viinis.

Küsimustele vastas Kristin Kerem, kennel Iiah's

Tagasi