Küsimus:

Tere!

Mul on 1 aastane isane Beagle. Nädal aega tagasi avastasin, et koeral on tekkinud külmast ja keemiast, mida teedele visatakse käpapadjandite lõhed. Tagumistel käppadel on nn mõrad aga esimestel on reaalselt lõhed. Verd neist ei tule ja tundub, et need talle haiget ka ei tee - ta ei lonka, jookseb samamoodi nagu varem, ei laku käppasid  ja muud tähelepanu ka neile ei pööra. Koer ise on terve ja ei käitu kuidagi teistmoodi kui muidu (ei ole loid, uimane, sööb samamoodi nagu varem, karvkate ja nahk on korras jne)

Ostsin talle käpavaha ja helistasin kliinikusse, kust öeldi, et tuleb veel lisaks vaseliini peale määrida. Meie jalutusrutiin näeb siis välja praegu selline -  10 minutit enne jalutuskäiku panen käpavaha, tagasi tulles peseme duscaroni alla käpad puhtaks tänavakeemiast ning seejärel desinfitseerin käpad ära ja kui käpa padjandid kuivanud, määrin peale vaseliini. Selline rutiin on meil olnud juba kuus päeva aga mingeid muutuseid ma ei näe (ei ole läinud paremaks ega hullemaks). Lisaks olen jalutuskäikude pikkust lühendanud, et paranemist kiirendada.

Kas on olemas mingeid efektiivsemaid vahendeid või ongi paranemise protsess niivõrd pikk? Kuidas ma edasi toimima peaksin, et need lõhed ära paraneksid?


Vastus:


Tere!

Käpapadjandite lõhed paranevad aeglaselt, vahest kaob probleem alles siis kui muutuvad ilmaolud.
Väga hea, et olete käppasid alati puhastanud ning kasutanud lisaks vaseliini ja padjandivaha, nendega peaksite kindlasti jätkama. Kui lõhede servad on väga kõvad, siis võib üritada neid ka natuke madalamaks viilida.

Aga soovitan siiski esmalt pöörduda nahaarsti juurde, sest padjandite lõhede tekkel võib olla ka
teisi põhjuseid.

Tiina Toometi kliinik

 

 


Tagasi