Homeöpaat J. Karlssoni dieet allergia, nahaprobleemide jms puhul
Järgnev dieet on mőeldud koertele, kes on allergilised vői kellel esineb tihti kőrva-, naha- ja silmapőletikke.
Tema sőnul tuleks likvideerida allergiate puhul algpőhjus, mitte süstida koerale kogu elu kortisooni, sest kortisoon nőrgestab luid ja soodustub vedelikke kogunemist organitesse.

J.Karlssoni sőnul vallandab allergia soolestiku muutunud bakteriaalne tasakaal, looduslikult ravivad koerad seda ise, näiteks hobuste vői jäneste väljaheiteid süües. Ka loomaarstid on märganud, et nn tallikoertel allergiat ei esine.

Kui koeraomanik toidab oma koera kuivtoiduga, on soovitatav anda koerale aeg-ajalt süüa looma magu.

Järgnevalt Johan Karlssoni puhastav dieet, mida ta kasutab edukalt allergiliste ja nahahädade käes vaevlevate koerte raviks.

- Toores liha, harvem kala
- Toores purustatud kaer
- Toores riivitud porgand vői kaalikas
- Hakitud roheline salat
- Lisaks vőib anda idusid, riivitud kapsast, őuna jms.

Keskmist kasvu koerale antakse esimestel päevadel iga eelmainitud koostisosa 1 spl, annust järk järgult suurendades, ravikuur kestab 2-3 kuud. Dieeti ei tohi lőpetada järsku, päeva pealt, vaid vana toitu järk järgult sisse segades.

Veel tema tähelepanekuid ja mőtteid allergiast
Ta arvab, et allergiad tekivad liiga "puhastest" toiduainetest, samuti lisaainetest. Koera immuunsüsteem on täiuslikku koeratoitu süües "tööta" ja muutub laisaks vői hakkab allergiliselt reageerima mingile toitainele. Kőikides koeratoitudes on pőhiained ju samad, erinev on vaid ainete pärituolu ja toiduvalmistamise meetod.
Märksõnad:

Tagasi