Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Küsimusi pesakonna eest hoolitsemise kohta
#123
Neljapäev
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

14 aastat, 4 kuud tagasi
Tervitus!
Meil on varsti tulemas kutsikad. Olen vaadanud palju raamatuid ja lugenud ka foorumeid,aga tahaks kindlalt teada,kuna siin on koos profid ja kasvatajad. Mu küsimused oleksid siis sellised:
1) Millal hakata kutsikatele ise toitu andma? Nõukogudeaegne raamat "Koer" väidab, et kui piima ei jagu siis 5-6 päeva pärast, kui jagub normaalselt siis 10-11 päeva pärast. Aga mida neile anda? Seal on kirjas,et 100g rõõskpiima ja toores muna per kärss. Kas see kõlbab või on tänapäeval mingeid paremaid asju?
2) Millal kutsikatele rohtusi sööta? 3nädalaselt peame ussirohud sisse söötma. Kuid mis rohte ja millal edasi anda? Millal loomaarsti külastus ette võtta?
3) Millal kutsikad iseseivalt liikuma hakkavad-millal valmis olla nende tempudeks (närimine jms)?
4) Millal neid nimega harjutama hakata?
5) Millal nendega esimest korda koduaiast välja tasub minna?

Nendele küsimustele ootan esialgu vastust.

6) Kogemata juhtus nii, et meie Lõuna-Venelane sattus kokku Saksa Lambakoeraga ja tulevad segaverelised-olen kuulnud,et tänu sellele on üks geneetiline nüanss mis tulevikus võib Sakslase elemente lisada isegi siis kui järgmine paaritus on oma tõust koeraga? Oskab keegi midagi targemat öelda selle kohta?
Viimane muutmine: 22.06.2011 16:24 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1015
Froggy
 


13 aastat, 10 kuud tagasi
Ma võin vastata 3-5 küsimuseni... mu oma koeral on parasjagu 4 nädalased kutsikad... kutsikad hakkavad pesast välja käima siis kui silmad lahti tulevad... seda umbes 10.15 päeva pärast... esialgu jalad eriti ei kanna aga nad on kiired õppijad:) Närima, hammustama ja mängima hakkavad üsna pea pärast kõndima hakkamist sest kui hambad hakkavad kasvama siis neil on eriline tahtmine sõrmi järada:D Nimepidi hakkasime kutsuma neid üsna vara ja nelja nädalaselt nad igatahes reageerivad ja samuti ka vilistamise peale:) Me ise elame maal ja kutusd võib rahus välja panna kui on suur õueala sest üldjuhul nad ei lähe omapead kuskile. Kui siis ainult emakoerale järele.
Rohkem ma eriti rääkida ei oska aga pissi loikude puhastamisel soovin edu:D
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1016
marii
 


13 aastat, 10 kuud tagasi
Soovitused vaktsineerimiseks leiad siit: www.koer.ee/Soovitus...ktsineerimiseks.html
Ussirohtu 3, 4 ja 5 elunädalal.
Vaata ka: www.koer.ee/Kutsikat...ktsineerimisest.html
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1