Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kuivad silmad
#6957
tupsu007
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

10 aastat, 9 kuud tagasi
Küsimus selline, kas on kellegi koeral selline diagnoos?
Kuidas ja millega seda siin ravitakse, siiani oleme abi saanud Prantsusmaal, aga nüüd siin ja peaks edasi ravima. kuiv silm tekkis peale steriliseerimist ning meie arstid ravisid seda põletikuvastaste tilkadega ja seda pool aastat, ei vaevutud tõsisemaid uuringuid tegema. Kergem anda need tilgad ja nende poolt asi lahendatud, kuigi läksime mitu korda tagasi et ei lähe paremaks ja jälle tilgad! Prantsusmaal läks silm päris hulluks, tehti kiiresti uuringud ja testid, silmad olid nii kuivad et arst polnud nii kuivade silmadega koera näinud. Põletikuvastased tilgad kuivatasid silmi veel rohkem. Nüüdseks poole aastaga ravi peale läinud juba pea 500€ koos külastustega. Nimelt salvid hirmkallid, kaheks kuuks 60€
Nüüd siis Eestis, siin neid salve ei müüda. Siit küsimus, kas on kedagi kel sama mure ja kellelt abi saite ja kas on ka meil ravi olemas?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6958
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

10 aastat, 9 kuud tagasi
Soovitan pöörduda dr. Ülle Kella poole, tema oskab kindlasti parimat nõu anda. Küsige Tiina Toometi kliinikust kontakte.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6984
Ivar
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

10 aastat, 8 kuud tagasi
Tere, minu SLK-l kuivad silmad, ehk pisaranäärmed ei tööta enam. Käisin Dr. Kella ja EMÜ-s silmaarsti jutul ja mõlema soovitus sama: näärmete aktiveerimiseks on olemas miskid tilgad, aga nende mõju on ainult sama kaua kui ravi kestab. Nii panengi oma sõbrale 4-5 korda päevas tavalisi Tears Naturale tilku ja saab elada küll. Nimelt põletik tekibki siis kui silm ei puhastu ehk on kuiv. Mõnikord tuleb ikkagi ette põletikku, siis aitab Fucithalmic (kirjapilt võib teine olla). Ja muidugi puhta vatitikuga puhastamine, sest silm kompenseerib kuivust suurenenud "rähma" eritamisega.
Ivar.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1