Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Epilepsia tiibeti mastiffil ja iseloomumuutus?
#5771
Thomson
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

11 aastat, 6 kuud tagasi
Tere,
Mul koer (tiibeti mastiff) ca 1.5.a. vana alles ja mõned päevad tagasi hakkasid krambihood.
Ühel õhtul jooksis imelikult ringi aias ja tundus olevat nagu segaduses, aga ei osanud tol hetkel väga tähelepanu pöörata, mõtlesin et lihtsalt ajab enda meeles kedagi taga. Hiljem aga samal ööl tekkis esimene krambihoog ja hommikuni välja oli neid kokku 5. Kõige hullem on see, et peale hoogu ei saanud ta midagi aru ja ei tundnud ka mind ära. Loomulikult hommikul esimese asjana kihutasime arsti juurde, kus ta sai natuke ravimeid ja tehti analüüsid. Homme lähen temaga neuroloogi juurde Dr. Toometi kliinikusse. Koera käitumine aga põhjustab küsimärke. Peale seda on ta muutunud väga ärevaks ja ettearvamatuks. Poeb läbi igasuguste pragude, kust ta varem kunagi pole pugenud (näiteks. laua alt arvuti tagant ja teleka tagant, diivani jne.) Otsib nurkadest koguaeg midagi ja näha on, et miski häirib. Käitun temaga küll väga väga rahulikult hetkel, kuid samas olen valvas, sest käitumine on liialt muutunud. Minu küsimus ongi selline, et kas keegi kelle koer on põdenud epilepsiat on täheldanud mingeid muutusi koera iseloomus või käitumismallis?

Ette tänades,
Taavo
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5772
Helin
 


11 aastat, 6 kuud tagasi
Epilepsiahoogu kirjeldatakse nagu oleks aju restardi teinud st. hoo lōppedes hakkavad tasapisi uuesti meenuma lōhnad, kohad , kōrval seisvad inimesed jm. Peale hoogu on nii inimestel, kui ka koertel ärevustunne, kuna ta ei tea kus ta on ,kas peaks ennast kaitsma vōi mitte enne, kui asi meenuma hakkab., Üsna tavaline on , et pärast hoogu segaduses loom vōib olla agressiivne vōi hirmul, kuna ta ka ise ei saa aru, mis juhtus, samuti hoo ajal vōib ta teha tahtmatuid häälitsusi , vōib piss tahtmatult tulla ja ka pärakupaun tühjeneda iseenesest. Mina olen aru saanud nii, et krambihoogude tugevus on individuaalne. Mōnedel epileptikutel esineb hoogusid ainult erutuse puhul näiteks, kui peale tööpäeva pererahvas koju tuleb, meie koeral tulid hood peale alati sügavalt magades. Peale epilepsiahoogu vōis meie koer magada tunde. Vahel käisin vaatamas, et kas ta hingab ikka vōi... aga dr. Ranno Viitmaa ütles. et tal on väsimusetunne nagu oleks maratonil jooksmas käinud ja veel oli minu jaoks väga tähtis kuulda, et krambid pole valulised koerale. Algul arvasin, et tal on samasugune kramp nagu inimestel n.ö. lihasekramp ja et ta "karjub" valust aga ei olevat ōnneks.
Krampe tekitavad mitmed terviseprobleemid kahjuks ning epilepsiadiagnoosi paneb arst peale erinevaid meditsiinilisi uuringuid. Ma loodan südamest, et Teie koeral ei ole epilepsiat vaid on mōni muu ravitav haigus vōi vähemalt ravimitega kontrolli all hoitav haigus vōi kerge epilepsiavorm sest epilepsia on üldjuhul siiski süvenev haigus , millest mōned üksikud vaid on saanud lahti. Edu Teile!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5773
Helin
 


11 aastat, 6 kuud tagasi
ja veel ..........epilepsia on geneetiline haigus st. keegi sugulastest on geenikandja, mida on vōimalik koera sugupuud uurides ja googeldades veidi uurida. Üldiselt arenenud riikides on tōuühingutel nimekirjad aretuseks mittekōlbulike koerte kohta st. kellel on koera eluajal tekkinud erinevad terviseprobleemid, mitte ainult epilepsiat silmas pidades vaid laiemalt.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1