Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Krambid?!
#2651
Madis
 


15 aastat, 3 kuud tagasi
Tere, minu ja mu lemmiku lugu on järgmine.
Võtsime endale perega kuu aega tagasi koera, kes oli varem olnud kodutu. Tegu on väga sõbraliku loomaga, kelle varasem peremees oli mõni kuu tagasi hüljanud joomarluse tõttu. Pärast koera võtmist käisime temaga loomaarstil kus ta sai vajalikud süstid ja nüüd kaks nädalat hiljem ka ussirohutabletid, mida oli 3 tk kuna koer ise on oma 30kg kaaluv. Nüüd on aga 2 korda järjest öösiti koeral toas magades tekkinud krambihood ja suust jookseb samas tal ka palju ila. Kas keegi ostab öelda millega tegu võiks olla. Kutsusime külla ka loomaarstim, kelle sõnul tegu marutaudiga õnneks ei ole. Ise kahtlustame ussirohtu. Tänan iga soovituse, nõuande eest!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2654
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

15 aastat, 3 kuud tagasi
Kas tegemist ei võinud olla epilepsiahooga?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2658
Tiina
 


15 aastat, 3 kuud tagasi
Tere. Arvan, et tegu nö langetõvega. Minu koeral (kahjuks praeguseks manala teed läinud)oli langetõbi. Leidisn ta, kui kui koer oli umbes 7 kuune ja varsti peale seda hakksid hood peale. Algul olin ka ehmunud ja hirmul, ei teadnud millega tegu. Katlustasin marutaudi, mürki jne. Siis selgus, et tegu lnagetõve hoogudega. Need hood käisid teatud aegade tagant. Vahel ei märganud mitu kuu aga siis võis olla mitu tükki nädalas. Hoog kestis keskmiselt 20 min ja peale seda oli koer endine nagu poleks midagi olnud. Hoog koosnes nö kahest krambihoost. Kui üks krambitamine oli möödas siis natukese aja pärast tuli teine. Kõige olulisem oli ise rahulikuks jääda, siis olid hood ka kergemad. Märkasin seda, et kui krambihoo ajal ma koera silitasin ja temaga rahulikult rääkisin, siis kulges kogu hoog ka kergemalt. Võimalik on ka tabletiravi määrata st annad iga päev annuse tablette. Praktiseerisin seda oma koraga kogu aasta aga kuna mingit vahet hoogude sagedusel ega iseloomul polnud, siis lõpetasin tablettide andmise. Tel 53424763 kui soovid teemal arutada või küsida aga iseenesest olete teinud kiiduväärt teo koerale kodu pakkudes ja soovin jõudu ning rõõmsaid hetki koeraga.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2664
Madis
 


15 aastat, 3 kuud tagasi
Tänan kiirete vastuse ja lahkete soovide eest. Pean vist loomaarstil paluma, kui see on võimalik, langetõvediagnoosi kinnitada. Nagu ma olen aru saanud, on langetõbi koertel haigus, mis saadab neid elu lõpuni?
Tänan.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3610
Piret
 


15 aastat tagasi
Kirjutan vist liiga hilja, varem ei juhtunud lugema. Minu kunagine koer sai ussirohust krambid, sai ka mõningase üleannuse (alati väidetakse, et üleannus midagi ei tee). Rohi oli "Azinox plus". Alguses arst ka väitis, at võib- olla epilepsia, aga kui rohu nime ütlesin, selgus, et teisedki koerad on sellest rohust krampe saanud. Koer elas 11- aastaseks, see oli ainuke sarnane juhus tema elus (sel ajal oli 7- ne). Teised rohud temal midagi sellist ei põhjustanud, harilikult sai "Cestali", ise olin ka hiljem kogustega hoolikam. Nii et võib- olla nii ja naa.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5470
roosi
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 4 kuud tagasi
tere mul on ka selline mure et võtsime ka enndale koera tiibeti mastifi ja käisime yks päev arstil temaga kuna ta sõi kala ja siis hakkas köhima arvasime et jäi kala luu kurku aga ei talle tehti kaks systi ja nyyd on kaks päeva olnud krambid arst üttles et seda võib vahet esineda liigub ringi ja joob ka natuke . saime nüüd koerale rohud pärast rohtude anndmist pole hooge esinenud aga on muutunud väga kõhklevaks ja ärevaks ei luba ennast paitada. kas on kellegil on olnud sellist olukorda.
Viimane muutmine: 19.02.2011 20:16 Lisas roosi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5567
liza
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 2 kuud tagasi
Tere,
mure samalaadne. Koer 2,5 astane-täiesti terve eelnevalt. Peale paaritamist 5.nädalal hakkasid järsku krambid. Esimest korda ma ei näinud, aga aimasin järgmisel päeval kui uus kramp tekkis ja ila hakkas eralduma, et ta oli ka eelmisel päeval krambitanud. Kramp kestis kõige rohkem 2minutit. Peale selle oli ta täiesti segane ja hirmul-ei tundnud meid ära. Loomaarstid käskisid jälgida, käiseme ultrahelis ja poegadega oli ok. Paari päevaga ta toibus ja kõik oli parimas korras. Nüüd 8-ndal tiinuse nädalal hakkasid jälle krambid aga seekord juba tihedamad: 7,5t;5t;4t;3,5t tagant kaks päeva järjest. Krambid lühikesed 1-2min, esimesel päeval toibus kiiresti, aga teine päev oli jube:nuttis koguaeg ja muutus araks ja ebausaldavaks.
Vet.arst ei tahnud kutsikate pärast ravi peale panna ja soovitas edasi jälgida ning anda juurde Ca ja Mg(muidu sööb tiine koera toitu). Hetkel jääle koer korras, aga mul on kabuhirm ta pärast kui see jälle uuesti algab ja võib ju ka tekkida poegimisel. Kas on kellegil sarnast kogemust?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5625
relikat
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 1 Kuu tagasi
Tere

Mul taoline mure yorkiga.
Algul oli nii,et koer hakkas imelikult läbi nina hingama , siis viskus siruli ja siples täiesti arutult,võtsin sülle ja rahustasin paitades, koer oli täiesti ebaadekvaatne. Kestis selline hoog umbes 2-3 min. Kui hoog üle läks ja koera põrandale panin, siis algul tuikus kuid läks üle ja peale seda kõvasti hingeldas. Mul jäi mulje nagu tekkis tal õhupuudus. Järgmine päev läksin arsti juurde, tehti pilt ja avastati ,et koeral kopsupõletik,saime ravikuuri. Peale seda oli tükk aega vaikus kuni tänaseni.
Koer lamas rahulikult diivanil minu kõrval ja järsku tõusis püsti ja tahtis minna diivani taha peitu ,kuna panin sinna just eelmine päev ühe karbi diivani taha ,siis ta sinna ei pääsenud ja läksin vaatama mis ta seal teeb.Koer oli pikali maas käpad laiali ja tõmbles ,võtsin sülle ja paitasin ,kestis umbes 2 min. ja nii 3 korda. Need tundusid olevat krambid. Mul pidi hirmust süda seisma jääma.
Olen täiesti nõutu ,kardan ,et kui tal selline hoog peale tuleb ja mind kodus pole.
Nagu ma siit lugedes aru saan ,siis see ei ole ka ravitav?!
Lähen lähipäevil arsti juurde ja vaatan mis nad soovitavad .
Süda nii valutab .
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5629
Helin
 


13 aastat, 1 Kuu tagasi
Olles elanud aastaid epilepsiat pōdenud koeraga ühe katuse all ,siis tean seda , et tegelikult on arstidel väga raske 100% öelda, et koeral on vōi pole epilepsiat. Ka meie olime Ranno patsiendid ja ega me ju päris kindlalt öelda ei oska praegugi, kas koeral oli epilepsia vōi ajukasvaja vōi tont teab veel mis. Ravisime me ju kogu selle aja epilepsiat. Neid haigusi on palju, mis tekitavad krampe. Kellel möödub, kellel mitte aga annaks jumal Teile seda, et Teie koeral poleks epilepsiat!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1