Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kas viia kutsikas koduõuest välja või mitte?
#7064
beeta
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

8 aastat, 4 kuud tagasi
Meil on 4-kuune kutsikas, tema tunneb ennast koduõues turvaliselt. Kui tahad temaga jalutama minna siis tõrgub vastu, kui jalutamast tagasitulles nina kodupoole saab siis teeb seda kojutulemist rõõmuga.
Minul on nüüd targematele küsimus, et mida ma tegema peaksin, sest päris head vastust ma ei ole saanud

Kas on õige kutsikat koduõuest välja viia kui tema ennast just siin hästi tunneb? Pealegi küsin seda ka seepärast, et kui ma nüüd kutsikaga käin koduõuest väljas siis äkki tema tulevikus hakkabki neid radu isepäi läbima? Mul ei ole maja ümber aeda ja praegusel ajal ta teatud piiridest ise kaugemale ikkagi ei lähe. Kui ma teda, aga jalutama viin siis ta ju näeb, et saab küll. Ma saan aru, kui tõstan kutsika autosse ja viin ta kodust eemale siis probleemi ei saaks vist tulevikus tekkida.
Ma ei saa öelda, et mu kutsikas arg oleks või inimestega pelglik või autosid kardaks. Lihtsalt ta hoiab ennast koduõuele.

aitäh juba ette vastajatele
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7069
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 219
Offline Profiil

8 aastat, 4 kuud tagasi
Mina kindlasti viiksin kutsiks jalutama, loomulikult peab jälgima, et mingeid hirmutavaid kogemusi ei oleks, aga selle koera, kes väljaspool kodu oskab käituda ja keda saab kaasa võtta, elu on ikka kordades rikkam kui sellel, kes elupäevad kodus kükitab. Erinevad kogemused tõstavad pealegi koera enesekindlust ja endal Teil on tulevikus palju lihtsam.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1