Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Suur koer tuleb kallale!?
#7516
LoRa
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

5 aastat, 12 kuud tagasi
Heihopsti!

Ma ei tea, kas see teema siia sobib, aga mul oleks siiski üks tõsisem teema rääkida:

Minu neljaaastane papillon Maddie on oma elus pidanud väga palju kannatama. Teda pidevalt ründavad suured koerad.
Kui ta oli veel pisike, olime maal, vanaisa-vanaema juures mänguväljakul kui üks võõras suur koer tuli ja hakkas mu koera raputama nagu mänguasja. See vaatepilt oli õudne. Õnneks olin piisavalt julge ja astusin oma koera eest välja ja suutsin kuidagi võõra (pealtnäha hundikoera) kaugemale peletada. Pärast seda ronisin Maddiega kõrgemale, juhuks kui peaks koer tagasi tulema. Nägin kaugelt, et mu ema ja vanaisa tulevad juba. Panin tähele, et Maddie on mitmest kohast verine.
See lugu lõppes õnneks õnnelikult - Maddiele tehti operatsioon ja ta magas mitu tundi. Mina aga ei suutnud mitu päeva rahulik olla. Nüüd maal olles ei julge ma enam aiast väljagi minna.

Ka ülejäänud teised umbes kolm neli korda on juhtunud maal, kui kuidagi sai naabrikoer meie aeda ja hakkas Maddiet taga ajama. Õnneks jõudsin nii kõvasti karjuda, et keegi majaukse lahti teeks ja Maddie saaks sealt sisse minna. Lugu lõppes samuti õnnelikult kuid Maddie ei julgenud pool tundi enam diivani tagant välja tulla. Lisaks sellele oli ta ka hirmust pissinud.

Paar korda on ka minu kodu juures, tänavatel naabri koer tülitama tulnud. Õnneks on ta alati piisavalt kaugel, et ma saan tuppa minna.

Alates nendest juhtumitest on Maddie hakkanud kõiki ja kõike kartma.

Kuid nüüd, alati kui ma Maddiega õues jalutan, kardan ma, et tuleb mingi suur koer ja ründab teda. Eriti hull on siis, kui ma olen üksi - kedagi pole appi ka kutsuda.
Minu küsimus olekski selline: Mida ma peaksin tegema kui suur koer on kuskil lähedal, kavatsusega rünnata?

Aitäh!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7517
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 220
Offline Profiil

5 aastat, 11 kuud tagasi
Kahjuks ongi tosine teema, isegi mitte vaga vaike koer voib runnaku tagajarjel tosiseid vigastusi saada, aga vaikekoerale voivad tagajarjed olla fataalsed.
Kui on teada koera omanik, tuleb kindlasti talle probleemist teada anda, samuti on oigus nouda arstikulude huvitamist. Kui omaniku teavitamisest ei ole kasu voi ei ole omanik teada, siis hulkuvatest voi agressiivsetest koertest tuleks teada anda kohalikule omavalitsusele voi varjupaigale, ka politseile.
Eks muidu peavad silmad olema selja taga ja igal pool, teistele ei soovita, aga ise olen paar korda klobinud kallaletungijaid oma koera rihmaga, kasutan nahkrihma, on aidanud, aga loomulikult ei pruugi alati, mul ei ole pisikoer ka, keda saaks sulle votta.
Vahest tasub moelda mone isikukaitsevahendi peale, pipragaas vms.
Ja ainus oht pole lahtised koerad, enda halvimad kogemused paraku on rihmas koertega.
Koera huvides oleks muidugi head positiivsed kontaktid sobralike koertega, et hirm ei suveneks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7518
Simbik
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

5 aastat, 11 kuud tagasi
Täiesti loogiline, et koer kardab kõike, kui teda mitmeid kordi rünnatud on. Lisaks sellele tunnetab ka koer väga hästi oma peremehe emotsioone. Kindlasti aitaks, kui prooviksid ise rahulikuks jääda (ma tean, et see on väga raske). Kartmise vastu saab abi ilmselt ainult oskusliku koerte treeneri käes, kes selliste hirmudega varem tegelenud on.

Enda ja oma koer kaitsmise poole pealt, siis minul endal on igal jalutuskäigul (ka kiirel pissitiirul) kaasas pipragaas.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7523
LoRa
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

5 aastat, 9 kuud tagasi
Aitäh, kes te mulle vastasite! Olen väga tänulik. Muuseas ma pole isegi mõelnud pipragaasi soetamise peale. Aga see on hea mõte! Kust seda osta saab? Pole ise näinud.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1