Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: palun nõu (lahtised koerad peremeestega)
#4384
mauimaui
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Tervist!
Lühidalt siis lahtistest koertest ja nende omanikest ning ehk kellelegi on nõu anda jutu lõpuks,sest ise enam ei oska midagi peale hakata. Paar aastat tagasi jalutasin enda koeraga(kuldne retriiver), kes oli rihma otsas. Tuli kallale meile üks lahtine "noor koerakutsikas", nagu omanikud ütlesid, mis sest et suurust ja rammu meie koerast kõvasti rohkem. Tänu jalgratturile kes möödus ja päästis meid, on mu koeraga kõik korras. Kuid koeraomanike poolt, ei tulnud ei mingeid vabandusi ega midagi vaid lihtsalt jooksid mööda tänavat enda lahtisele "kutsikale" järele. Kahjuks meie koer saab ise enne sada korda puretud kui tema kellelegi liiga teeks.
Nüüd ongi mure, ei julge enam üldse enda koeraga kusagil jalutamas käia, ning kui käingi on alati pargis paar koera lahti lastud ja ega nad sõbralikud ka pole olnud. Kui mööda jalutanud oleme, siis koerad lõrisenud ja hüpanud omaniku käes(õnneks on senimaani koera õigel ajal rihma otsa saanud). Ja soovikski teada, mida ma jalutades kaasas peaksin kandma, mingit nuia, piitsa või mida iganes. Sest neile omanikele sa ju selgeks ka ei tee midagi, eriti kui kuri koer kõrval. Ning niisama jalutamas ma enam ei julge käia, juba olen luuranud loomapoodides aga ei tea ju mida küsida koera enesekaitseks. Kes veel sellise murega kokku puutunud ja äkki leidnud mingi lahenduse, oskab anda veidikene nõu. Nii ka ei saa, et nii suur hirm jalutamise ja teiste koerte ees, et ei julge varsti kodust väljudagi enda loomaga.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4385
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 276
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Kahjuks osade koeraomanike suhtumist ei muuda miski, ikka lasevad nad oma koerad rihma otsast lahti, arvestamata teistega ja ka sellega, et see võib olla vabalt ringi silkavale koerale endale ohtlik. Kurb aga tõsi.
Oluline on, et teie koer ei hakkaks teisi (lahtiseid) koeri kartma ja jääks oma karjajuhi kõrval enesekindlaks, seetõttu vajab ta kindlasti ka positiivseid kogemusi teiste koertega. Hea koht "korralike" koertega sotsialiseerimiseks on koertekool.

Enda kogemustest nii palju, et üldiselt kui olen palunud lahtiselt vastu lippava koera kinni panna ja reeglina seda ka tehakse. Kuid samas kujutan ette, et kui keegi tuleks minu koera ründama, siis loomulikult kui karjajuht peaksin teda kaitsma. Õnneks pole sellist intsidenti juhtunud, ptuiptuiptui.

Abivahenditest.Võibolla oleks abiks pipragaas?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4386
leek
Karma: 6
Aktiivne koeraja
Postitusi: 87
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Nagu eelpool öeldud, tasub alati omanikele öelda, et te ei soovi tema koera oma koera juurde ja paluda neil oma koer ära võtta. Kui need koeraomanikud pidevalt jalutavad teatud kohtades oma koertega lahtiselt, siis tasub ka politseisse sellest teatada (Tallinnas MUPO).
Alati võib ju ka mingit puupulka kaasas kanda, sellega saab oma koeraga mängida ja vajadusel teise koera rünnakut tõrjuda.
Minul ka taskus igaksjuhuks pipragaas aga pole olnud vajadust seda kasutada. Selle kasutamisel peab olema teadlik, kust poolt tuul puhub ja jälgima, et seda oma koerale näkku ei laseks (kakluse lahutamiseks see ei ole kõige parem variant).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4440
Deemon
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

12 aastat, 2 kuud tagasi
Võta kaasa mõni mänguasi mis koera tähelepanu ´köidaks, nt piuksuv pall vms. ja kui agressiivne koer sinu poole tuleb siis lihtsalt viska mäng tema poole (mängust jääd ehk ilma aga oma koer vast kallim). Kui sa mingi nuia vms "abivahendiga" võõra koera ees vehkima hakkad siis võib sealt igasugu reaktsioone tulla, kuna koerad on enamasti agressiivsed teise koera peale (kui on valida kas peremees või koer) siis mingi nuiaga ähvardavalt vehkides võib ta ka sinu peale agressiivseks minna.
Samuti ehk aitab see kui hakkad teistel kellaaegadel jalutamas käima (olen täheldanud et enamus inimesi jalutavad koertega nii 8 paiku, sina mine hiljem või varem.
Igal juhul ole ettevaatlik, minu vanem koer on teiste koerte peale kuri, kuna kui ta noor oli ründasid teda 2 rotweilerit päris kõvasti ja nüüd siis kardab natuke .
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1