Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Ärvus üksi koju jäämisel, otsin kasvatajat
#7512
kiq1112
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

7 aastat, 4 kuud tagasi
Tere

Minu 10kuune varjupaigast toodud kutsa on ärevil, kui jääb üksi koju - haugub, niuksub mitmeid mitmeid tunde, kui olen tööl (tagasiside naabritelt). Olen vaadanud erinevaid videosid ja õpetusi (puistan maiuseid mööda korterit, ei tee välja minnes, tagasi tulles koerast 10-15 minutit välja), kuidas käituda, et koer ei tunneks üksi olles ärevust, kuid miski ei ole siiani toiminud. Kas keegi saaks mulle soovitada koerakasvatajat Tallinnast või selle lähedusest, kes teeb ka koduvisiite ning näitaks mulle mida ma valesti teen ning mida tuleb teha. Oleksin väga tänulik, loodan teie abile.
Viimane muutmine: 02.01.2017 10:12 Lisas kiq1112.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7513
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

7 aastat, 4 kuud tagasi
Koigepealt tasuks moelda, kas tegemist ikka on uksindusarevusega, samuti voib olla tegemist tegevusetusest ja igavusest pohjustatud voi kasvatamatusest tingitud kaitumisega. Kui see haukumine hakkab kohe parast Teie araminekut, siis toenaoliselt voib olla uksindusarevus.
Koera ignoreerimine on parit Koerakuulaja opetusest, mille osad seisukohad on kindlasti oiged, samas peetakse osasid vaateid vananenuks .Kui koera kasvatamiseks piisaks paar korda paevas 10 minutilisest ignorantse puusliku mangimisest, oleks elu lill.
Koju tulles on see sel juhul omal kohal, kui koer kaitub liiga pealetukkivalt, huppab jms., samuti muudel juhtudel, kui on vaja, et koer enne mingi tegevuse alustamist rahuneks. Araminemise puhul Koerakuulaja pohjal ei tohi tekitada dramaatilisi lahkumisrituaale. Ise oma koertele olen kull oelnud, et lahen sinna voi sinna. Minu koertel uksindusahistust pole olnud.
Toitu laiali puistates arvatavasti tahetakse koerale tegevust pakkuda, samas Koerakuulaja jargi koeral ei tohiks toit kattesaadav olla.
Teie asemel ise vaataks kriitilise pilguga ule koera paevase tegevuse, kui vahegi voimalik, kaige enne araminekut jalutamas, voite teha 10 minutilise ignoreerimise asemel parem sonakuulelikkuse harjutusi vms. Mitte palliloopimist ega arritavaid tegevusi. Toidu laialipuistamise asemel voite anda nt. nahast kondi voi toiduga kong manguasja preemiaks.Toidu peitmist voite teha, kui ise kodus olete, aktiivset tegevust, mille eest kiita saab, on Teie koeral vaja.
Arevuse vastu voivad aidata ajutiselt mingid kerged rahustid voi feromoonid, tuleb arstilt kusida.
Haukumisvastane seade sobib ka, UH seade saadaval ka siin e poes, kuigi arevuse vastu ainult sellele ei panustaks, kasvatamatuse puhul kull.
Kindlasti tasuks otsida moni koerapsuhholoog voi ka vilunum koertetreener, Tiia Ariko peaks olema psuhholoog, kahjuks Tartus, Sirje Vets peaks treeneritest ka muus osas noustama, ise kasutanud kellegi abi ei ole, tapsemalt ei tea.
Lugeda soovitaks, eelarvamustevabalt ja mottega Cesar Millani Koeralausujat ja Hallgreni Inimese parim sober.
Eelkoige tuleks oppida oma koera lugema, normaalne koer on igati loogiline nahtus, kahjuks paraku ringleb meil igasugu soovitusi ja teooriaid, mis mitte koik ei toimi ja koerad ja nende probleemid on samuti erinevad.
Vabandan segase kirjapildi parast, uus arvuti on, kahjuks ei leia siit tappe, kriipse ega muud vajalikku, voib olla neid polegi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1