Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: "Memmekas" 5-kuune kutsikas
#7426
pirru81
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

8 aastat, 4 kuud tagasi
Tere. Mul mure 5-kuuse kutsikaga, kes ei lase mind sekundikski silmist. Ta on nüüdseks olnud meil natuke üle nädala. Kutsikas kasvas kodus, kus olid ka teised koerad ning kutsika ema. Ilmselt päris üksi pole ta kunagi pidanud olema. Algselt ei teinud ta ka meie juures eriti asja, kui välja läksime ja kutsa üksinda koju jätsime. Aga kuna olen puhkusel hetkel ja terve selle nädala oleme praktiliselt kutsaga koos veetnud, siis nüüd on tal tekkinud vajadus mul kogu aeg silm peal hoida. Ta võib oma pesas rahulikult magada, aga kui tõusen ja teise tuppa või WC-sse lähen, on kutsikas naksti üleval ja järgneb mulle. Ka on probleem kodust ära käimisega, hakkab nuuksuma. Kui tütar kodus ringi liigub, siis sellest kutsa välja ei tee, temal on vaba voli olla, tulla ja käia.
Ostsin ka Jan Fenneli raamatu "Koerakuulaja" ning kasutame seal kirjeldatud põhimõtteid, aga tundub, et kutsa ei pea neid millekski. Pean mõne päeva pärast tööle tagasi naasma, aga ei kujuta ette, mis siis saama hakkab. On ehk kellelgi hästi toimivaid nõuandeid ja soovitusi, kuidas kasvatada koeras enesekindlust ka ilma minuta hakkamasaamiseks?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7428
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

8 aastat, 4 kuud tagasi
Praeguseks olete vist juba tööle läinud, aga muidu üldine soovitus on ise rahu säilitada ja vähehaaval äraolekuga harjutada. Võib- olla aitaks, kui lühikeseks äraolekuks mingi korraldus anda ja pärast, kui kutsikas korralikult käitub, kiita. Kui kutsikas hädaldama hakkab, ei tohi tagasi joosta ja lohutama hakata vms. ( koer võtab seda kiitusena ja see pigem kinnistab seda käitumist). Vahest aitab ka pesas olev enda lõhnaga mingi asi vms.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1