Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kutsikas on hakanud rihma/trakse kartma
#7162
reyle
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

9 aastat, 10 kuud tagasi
Tere.


Selline mure, et eilsest hommikust saati 2 kuune kutsikas hakanud trakside vastu protestima. Enne seda oli kõik korras. Lasi traksid peale panna ja läks meelsasti õue. Oleme teda iga edusammu korral kiitnud ja maiust andnud. Eile hommikul jäi õues käimata, sest kutsikas põgenes trakse nähes. Peale lõunat saime meelitades traksid peale ja õue läks rõõmuga. Täna hommikul jälle sama lugu, koer lihtsalt põgenes meie eest. Otseselt pole me elukaaslasega täheldanud, et ta haiget oleks saanud. Ja üldiselt alguses lasime tal maja ees väikesel territooriumil harjuda, hiljem hakasime juba jalutuskäike tegema, distantsi vähehaaval pikendades. Tundus, et see meeldis talle, koges uusi lõhnu jne. Lasime tal rahulikult ümbrusega tutvuda ega kiirustanud tagant, peale jalutamist sai ta alati mängida ja mürada. Reedel tegime juba üpris pika jalutuskäigu, koju jõudes oli näha, et see oli talle väsitav. Küsimus on selles kas see pikk jalutuskäik, mis teda liigselt väsitas võis sellise vastumeelsuse kutsikas tekitada või on see lihtsalt mingi periood, mis võib ühel hetkel lihtsalt mööduda?
Viimane muutmine: 28.07.2014 08:25 Lisas reyle.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7164
koertearmastaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 24
Offline Profiil

9 aastat, 10 kuud tagasi
Ma ei usu, et pikk jalutuskäik on hommikuse traksi-foobia põhjus. Soovitan traksid üle kontrollida, äkki on mõni okas sinna jäänud või mõni muu terav ese traksidesse sattunud. Samuti kontrolliks ma koera üle: katsu samu kohti, kust traksid lähevad. Kui tundub, et kõik on korras, siis arvan ma, et foobia on ajutine. Ta on sedasi käitunud ainult kaks päeva, niiet andke talle natuke aega.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7172
reyle
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

9 aastat, 10 kuud tagasi
Tänan vastuse eest! Kui meelitades traksid peale saame, siis pole tal enam asja nendest, õue läheb meelsasti, on rõõmus ja mürab teiste koertega. Aga meelitama peab enne, kui maiust saab, siis istub rahulikult ja laseb traksid peale panna.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1