Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Ulakas noor kuldne retriiver..Mure!
#7005
Tinkel
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

10 aastat, 6 kuud tagasi
Koer on kõigest 7 kuune ja on käinud nii kutsikate kui ka koertekoolis. Kõrval ei käi, tuppa tulles peale tunnist jalutuskäiku teeb loigu, närib mis kätte saab. Perenaine on mures. Loom saab armastust ja kiindumust, samuti tegevust.Mitte küll päevaringselt. Koer ei ela majas vaid suures korteris. Mida teha...käitumine ei muutu. Kas on olemas loomadele psühholoogid ka Eestis? Või dresseerijad, kelle palkamine ka tulemusi tooks? Koertekool ei oska aidata ja kasu polnud, kuigi sai käidud pidevalt ja kordagi jätmata vahele. Samuti kodus treenitud. Koer muidu väga hea ja südamlik.
Tänan adekvaatse vastukaja eest! Palun vastata kogemustega inimestel.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7007
kartp
Karma: 2
Koeranduse guru
Postitusi: 34
Offline Profiil

10 aastat, 6 kuud tagasi
Jättes kõrvale võimaluse, et tegu mingi kaasasündinud närvikava probleemiga, ütleksin ikkagi kirjeldust lugedes, et koer saab vähe tegevust. Kuna kirjas ei ole, mida ja kui palju temaga tehakse, on raske hinnata, aga ma soovitaks ikkagi üle vaadata, mida temaga tehakse ja konsulteerida veel lisaks ka mõne koolitajaga (nt. Sirje Vets). Tegevusel ja tegevusel on ka vahe - on mingeid asju, mis maandavad energiat väga hästi ja samas on mingeid asju, millega seda energiat on võimalik veel rohkem üles kütta. Teadmata aretuse tagamaid, võibki probleem olla selles, et tegu on ikkagi aktiivse koeraga ja seda aktiivsust ei rakendata piisavalt. Koertekool jne. on küll hea, sest sealt saab teadmised, mida edasi teha, aga põhilise osa tööst peab omanik tegema koeraga väljaspool koertekooli.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7009
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

10 aastat, 6 kuud tagasi
Võimalik,et tegu on tõesti mingi psüühikaprobleemiga,aga peale koeraga tegelemise on vajalik õpetada koera ka rahunema. Kui muidu ei saa,siis võib õpetada teda oma puuri minema ja andma talle seal midagi mõnusat närimist. Esialgu võib jätta puuri ukse lahti,et ta õpiks seda seostama meeldivaga ja hiljem mõneks ajaks ka sulgema.Pikapeale koer õpib,et puur on tema isiklik tuba ja üks mõnus omaette olemise koht. Abi võib olla ka kodus teostatavatest nuputamismängudest. Siiski ei ole päris normaalne see,et ta tuppa loigu teeb õuest tulles. Soovitaks eelnevalt näidata teda mõnele vet.arstile,kes saaks välistada/kinnitada terviseprobleemid ja seejärel paluda abi ka mõnelt healt ja kogenud koolitajalt.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7015
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

10 aastat, 6 kuud tagasi
Kõrvalkäimine on ilmselt koeralt üks keskendumist ja distsipliini nõudvamaid ülesandeid, mida nii vanalt koeralt nõuda ei saagi, tuleb lihtsalt järjekindlalt harjutada, pealegi on tegemist läheneva "puberteedieaga".
Peale tegelemise ja helluse vajab koer ka reegleid ja konkreetseid piire. Kuidas koer närib, mis kätte saab? Kui närib, tuleb asjad ära võtta ja keelata, konkreetselt ja ühemõtteliselt, loomulikult peavad mingid lubatud närimisasjad ka olema.
See loigu tegemine on jah imelik, võib- olla tasub mõelda, millest see alguse sai ja kas see probleem on kogu aeg olnud. Minu vanematel oli kunagi kutsikas, kellel 1 kord juhtus õnnetus jalamatile (ei jõutud õigel ajal välja lasta), kutsikas oli väga õnnetu ja ema siis "lohutas" teda. Kus järgmised loigud olid? Jalamatil.
Üheks loikude tuppa tegemise põhjuseks peetakse ka seda, kui kutsikat on alguses ajalehele õpetatud. Igal juhul tuleb lahti saada lõhnast, võib- olla peab mingit erivahendit kasutama.
Loikude vältimiseks soovitatakse piirata koera territooriumi, hoida koera kas puuris, esikus vms. Kui koer valmistub häda tegema, tuleks ta ilmselt kohe õue viia, mis siis, et just käidud. Võib- olla aitaks, kui sellesse rutiini mingi muudatus sisse viia, nt. teha õuest tulles mingeid harjutusi ja anda preemiaks närimiskont vms. Oma koera tunneb perenaine kõige paremini, sest igaühele sobivaid valmis lahendusi ei ole. Aga kuigi ma pole asjatundja, arvan ma, et see koer ei vaja psühholoogi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1