Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: kutsikas pissib kui näeb rihma
#6817
K.R
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

11 aastat, 2 kuud tagasi
Kutsikaga on selline probleem nimelt ,et kutsikas pissib kui näeb rihma. Iga kord kui olen ennast valmis pannud ,et koeraga välja minna ja hakkan talle rihma kaela panema hakkab ta pissile. Vahepeal pissib päris korralikult vahel ainult sortsutab. Aga asi on selles ,et ma ei jõua talle rihma kaelagi panna kui tema juba pissib. Olen proovinud talle mitte liigselt tähelepanu pöörata kui rihma hakkan kaela panema ning olen ka proovinud teda enne välja minekut maha rahustada ,et liigset erutust ei oleks aga mitte kumbki pole aidanud. On olnud varemgi koeri aga nendega pole nagu sellist probleemi olnud ning ei oska enam midagi teha. Äkki keegi oskab mingit nõu anda mulle.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6818
Kutsa88
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 7
Offline Profiil

11 aastat, 2 kuud tagasi
Kas olete proovinud, et rihm oleks kogu aeg silmapiiril, näiteks põrandal maas ja talle nähtavas kohas? Siis ta harjuks selle nägemisega ning see ei meenutaks talle ainult õue minemist. Või kui panna rihm kaela mängimise ajal, nii et ta sellest arugi ei saaks ja siis kiiresti välja minna? Ja ikka igas õues tehtud pissimise eest suur kiitus kaa.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6819
Polarfact
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 26
Offline Profiil

11 aastat, 2 kuud tagasi
Kutsika puhul ei maksaks väga ahastada, kuna ta muutub kiiresti ja komme võib iseenesest kaduda, kui pidamine paraneb. Võiks proovida tihemini välja viia, et ei oleks põies paisu iga kord kui hakkate minema. Tema saaks ka ehk positiivse kogemuse, kui tal õnnestuks kuivaks jääda ja ta saaks kiitust, mis siis et alles tunnikese eest tulite väljast. Rihma võiks sagedasti kaela panna ja jälle ära võtta, maha ei soovita jätta, kuna ta võib tahta seda närida.
Peamine, ei tohi tekitada talle stressi selle tegevusega seoses, see võib vale käitumist võimendada. Katsuge saada asi positiivseks, et oleks põhjust teda kiita. Pange rihm kaela teises toas või olukorras ja kiitke, kui ta jääb kuivaks. Valige selleks aeg, kui tal ei ole pissihäda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1