Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: 4,5 kuune kutsikas pissib ja kakab voodisse
#6716
Akido
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Mul mure siis 4,5 kuuse Jack Russelliga. Et asja selgitada pean alustama vist kaugemalt.
Sain kutsu 2 kuuselt, selle ajaga õppisime ilusti väljas häda tegema ja vahepeal toas ajalehe peal käima, ilusti läks ise ajalehe peale, ka öösel unest ärgates ja ka siis, kui päeval üksi kodus oli. Kuni pühadeni paistis asi ilus, lootsin juba, et pääsen kutsika krutskitest. Pühade ajal olime peaaegu kaks nädalat kogu aeg koos, või siis vanemate juures vms, ehk siis kogu aeg keegi tegeles temaga ja väga vähe oli ta üksi. Nüüd uuel aastal esimest päeva jälle tööle minnes, jäi kutsu üle pika aja üksi koju. Olen siiamaani teda enda toas hoidnud, kuna mujal korteris on kahjustusi kartvaid asju palju rohkem. Koju jõudes toas avanenud pilt ei olnud üldse ilus, lisaks sellele et kõik segamini oli (tekk voodis krussis ja katki (ilmselt kaevanud seal midagi, kõik niidid tekikotist väljas jne) , mingi salvrätt katki näritud ja ühte voodijalga töödeldud), siis leidsin lina pealt lisaks loigule ka selle kõrvalt kakajunni. Lootsin, et äkki oli asi ühekordne, et esimest päeva jälle üksi või midagi. Aga siiamaani iga kord kui on üksi kodus olnud, on sama asi kordunud.

Tahaks probleemile kohe alguses lahenduse leida, mitte lasta süveneda. Kutsu magab mul vahepeal voodis ka, mis paneb ainult rohkem imestama, et ta sinna laseb, sest olen lugenud, et koerad ei lase sinna kus magavad. Kutsul on toas piisavalt mänguasju, toidupall, närimiskont vms. Kõike korraga ei jäta talle enamasti.

Olen käitunud ja üritanud teha kõik, et minu liidri staatus tema silmis selge oleks (a'la enne teda söömine tema nähes, enne uksest sisse-välja jne) Millest võib olla aga voodisse laskmine tingitud? Kas lihtsalt tahab näidata et ta ei taha üksi olla või on mingi sügavam probleem? Isegi siis, kui näitab, et ei taha üksi olla, peab sellest probleemist kuidagi võitu saama, sest see on paratamatus.
Kas peaksin karistama (A'la nina sisse panema ja pahanadma) või ignoreerima koju tulles?

Suured tänud ette abi eest
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6746
Šokolaadikoer
Karma: 2
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

11 aastat, 4 kuud tagasi
Tere,

Mul on 2kuune Labradorikutsikas ja õpime ka alles õues häda tegemist.
Ma ei tea, kui hästi oskan nõu anda, aga mulle soovitas kasvataja esialgu koera boksis hoida.
Ostsin kõige suurema puuri ja kui kutsikas üksi on, siis panen ta sinna. Esimesed paar päeva oli tal kõht veidi korrast ära ja tõesti pissis kakas oma pessa, aga nüüd oleme juba nädal aega harjutanud ja saame peaaegu kõik hädad õue.
Samas on mul ka võimalus kodus lõunal käia ja koer on üksinda maksimaalselt 4tundi.

Ma arvan, et sinu mure üks põhjustest võib olla see, et koeral on lubatud teha ka ajalehe peale ja ta ei pinguta häda kannatamisega.
See, et koerad ei tee sinna kus magavad, on õige jutt küll. Voodi on aga õnneks piisavalt suur ja kui ta teeb häda ühte nurka, saab ta rahulikult teises nurgas magada ja mängida.
Arvan, et kõige targem oleks mõnelt koerakasvatajalt nõu küsida. Kas Su oma kasvataja ei oska nõu anda?
Kindlasti ei tohi koera tehtud häda eest karistada ja nina sisse toppida. Esiteks ei saa ta hiljem enam aru mille eest teda karistatakse ja teiseks võib ta hakata häda tegemist kartma ja näiteks diivani taha pissida kakadaa ja seda on juba väga raske välja koolitada.
Kindlasti on väga õige, et kohe probleemiga tegelema asusid.
Hoian pöialt, et saaksite mure kiirelt lahendatud.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6769
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

11 aastat, 4 kuud tagasi
Üks asi, mida ka soovitatakse, on kuidagi sellest lõhnast lahti saada, sest see märgib koera jaoks nn. käimlakohta. Ise prooviks koera küll voodist kuidagi isoleerida, võib- olla aitab veidi kaasa, kui koer enne üksijätmist mingil määral väsinud on. jalutamine, õpetamine jne.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1