Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Äärmiselt kartlik kutsikas
#6505
crinch
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
Tere!

Võtsime omale umbes nädalakese tagasi chihuahua kutsika. Kutsikas on 4,5 kuune.
Mulle teeb muret ta käitumine. Ta on äärmiselt arglik. Kui temaga väljas käia, siis ta pigem tegeleb kartmise, kui ringi nuuskimisega. Satub paanikasse, kui mingi teine koer ligi tuleb või mõni koer eemal haugub. Samuti pidi ta mul üks päev hulluks minema, sest kilekott lendas tuulega ringi. Mulle teeb selline kutsika käitumine väga muret, aga ma ei tea, kas peaks?!? Kutsikad on ju üldjuhul äärmiselt uudishimulikud ja lähevad kõike vaatama ja nuuskima, meie kutsikas aga käib pigem kõigest tiiruga mööda.
Arvate, et on põhjust muretsemiseks või ehk läheb üle? Tõime ta ju siiski maakohast ja linnas on ju kõik teisiti.

Samuti ei tea ma, kuidas teda õpetama peaks, sest maiustustest ta huvitatud ei ole. Kui teised koerad lähevad oma söögikaussi nähes hulluks, siis meie koera peab lükkama söögikausi poole. Sööb ta küll muidu isuga, aga sööma minna väga ei julge.
Kui teistele koertele võiks käsklust "Siia" õpetada maiusega meelitades ja siis premeerides, siis meie kutsikas maiusest ei hooli ja kui üritada teda enda poole kutsuda, siis ta pigem vaatab hirmunud või kõhkleva näoga ning ei liigu paigast. Kuidas siis sellist kutsikat õpetada, keda maiusega ei meelita?!? Kas kuidagi mänguhoos ka õpetusi kaasata?

Olen väga tänulik iga vastuse eest!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6506
crinch
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
Siinkohal tuli meelde veel üks asi, mis mulle muret tekitab. Nimelt närib ta oma käppi. Miks ta seda teeb?!? On põhjust muretsemiseks? Peaks arsti juurde käppasid vaatama minema?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6507
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
Käppade närimine on juba väga halb märk! See näitab,et koer on vägagi häiritud! Konsulteerige arsti ja kasvatajaga! Selle kutsika närvisüsteem ei ole korras.(Lisaks närivad koerad käppi vahel ka siis,kui midagi valutab.)
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1