Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: 2 kuune kaukaaslase kutsikas
#4634
mahno
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
sain eile siis sellise kutsika omanikuks ja oleks vaja mõne koha pealt nõu.mis ja kas toitu peab andma kindla kellaaja järgi või võib olla toit kogu aeg ees.elame suure hooviga elumajas koer on päeval õues ja toas lastega mängides kuid magamiskoht on tal kinnisel verandal.päeval õhtul panen ta sinna magama ,kella 1 paiku tõuseb ta ülesse ja hakkab hirmsa häälega vinguma ja karjuma siis tulen teiselt korruselt alla käime temaga väljas pissil, mängin natuke aega ja panen ta magama.nii kordub see kella 4,6,8 ajal.mida ma tegema peaks et mõlemad rahulikult magada saaks.kas peaks 2 kuuse kauka kutsika kasvatamisel midagi erilist tegema ,igasugune nõu oodatud.ennem oli mul eesti krantsi tõugu koer,kes veebruaris 11 aastaselt manala teed läks.kodus mul veel 4 last
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4665
leek
Karma: 6
Aktiivne koeraja
Postitusi: 87
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Hea kui toit ei oleks kogu aeg ees. Kuna ta on alles kutsikas, siis anna kolm-neli korda päevas süüa. Eks sa ise näed, kui tihti ta süüa tahab, võibolla piisab ka kolmest korrast (oleneb kui vana ta on). Võib anda kindlatel kelleaegadel.
Kuna ei tea kui vana koer täpselt on, siis ei tea kas need nii tihedad pissil käimised öösel ikka on vajalikud. Üldiselt kutsikad kannatavad öösel ikka kauem, piisab kui korra või kaks lasta öösel pissile. Kuna tegemist on kutsikaga ja ta magab üksi, ehk siis oma karjast eemal, siis arvatavasti ta sellepärast ärkab, tahab lihtsalt tähelepanu.
Kui koer toas magab, kas ta siis ka nii tihit ärkab, võibolla ta toas tunneks ennast kindlamalt.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4667
Suhkrusass
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 14
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Tere.

Minu kauka kiunus ka esimesed 3-4 ööd kui ta kutsikana koju tõin- tundis lihtsalt end üksikuna ja tahtis seltsi. Selline magamataolek piirdus mõne ööpäevaga siis kutsu harjus/kodunes ega kiununud enam. Koer on sünnist saadik elanud ainult õues.

Süüa andsin 3x päevas
Platinum Puppy Chicken'it vastavalt pakendil antud juhistele, arvestades koera kaalu ja vanust. Leiad: www.koeratoit.ee

Kindlasti ei tohi olla pidevalt toit ees, küll aga pidevalt värske vesi.
Kui koer on ületoidetud kasvavad käpad kiiremini kui kere ja see võib põhjustada hilisemaid liigesejamasid- nii selgitasid mulle pädevad koera-inimesed. Hea oleks kui saaks koos toiduga anda ka kutsikatele mõeldud toidulisandit Synoquin (leiad kliinikutest), mis on samuti liigeste normaalseks arenguks vajalik.

Süüa tuleks anda ebakorrapäraselt, mitte kellaaja järgi. Nii nagu endal mugavam on, tähtis on muidugi, et koer oleks söönud.
Soovitan lugeda ja järgida "Koerakuulaja" raamatut, sest tegemist on keerulise tõuga kui ei tea kuidas seda koera kasvatada, võib minna raskeks hiljem- ise sain sellest raamatust koera kasvatamisel palju abi ja järgin sealseid nõuandeid senini.

Edu Sulle sinu kauka kasvatamisel
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4689
mahno
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
nüüd juba uued probleemid ,vanadega sain enamvähem hakkama.nüüd on ta 2,5 kuune ja terroriseerib lapsi neid hammustades, riietest tirides ja taga ajades .lapsed juba kardavad teda ja ei saa mängida kutsikaga kuigi nad hirmsasti tahaksid.meil naisega ripub ka koguaeg riiete küljes ja tõmbab pükse lõhki ,mida vanemaks seda rohkem hammustab.ei ta kuuletu käsklusele EI ega turjast sikutamisele siis läheb hullemaks.paku palju tahad muid tegevusi nagu tema mänguasjad ja pallid .kas keegi pakuks häid lahendusi riietest tirimise ja hammustamise vastu.ja kahjuks koerte kooli meie kandis pole ka.
Viimane muutmine: 13.05.2010 22:18 Lisas mahno.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4690
Kirsika
Karma: 4
Aktiivne koeraja
Postitusi: 40
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Mina pole küll kaukaaslase omanik, kuid mul on domineeriva iseloomuga koer kodus, kelle sain samuti 2 kuuse kutsikana. Varjupaigast öeldi, et kasvab kaukaaslane aga hilem kasvas pigem Lõuna-vene lambakoerale väga sarnane. Tema oli ka juba 2 kuuselt väga kuri. Umbes 6 kuust kuni 1,5 aastani üritas aeg-ajalt meie pere inimeste üle võimu saada, kuid meil õnnestus ennast erineval moel kehtestada ja nüüd on väga sõnakuuulelik ja tore koer. Kui koer näitas mulle hambaid, siis võtsin tal turjast kinni ja surusin koera vastu maad (haiget ei tohiks sellega talle teha)ja keelasin. See aitas minu koera puhul. Söögi ajal ei tohiks koera kuidagi häirida ja söök ei tohiks kindlasti kogu aeg ees olla. Riietest tirimise puhul aitas see, kui kandsin kaasas väikest veepritsi puhta külma veega. Nagu koer tiris, sai külma vett nina pihta ja sellega koos EI käskluse. Ka see aitas kui proovisin heaga. Kui tiris kohe käsklus EI ja andsin teise käskluse (istu või lama) ja kui ta selle täitis, andsin kohe maiustust. See toimis samuti minu mõlema koera puhul. Soovitan lugeda Koerakuulaja raamatut, selles on väga palju häid nõuandeid. Samuti tuleks meeles pidada, et kutsikas ei saa aru inimkeelest ja iga käskluse õpetamisel on omad nipid. Koer ei istu ega lama iseenesest, kui ta ei tea käskluse sõna tähendust. Mina käisin oma teise koeraga kutsikakoolis, seega teadsin lihtsamaid õpetamise nippe. Meil oli samuti koertekool 30 km kaugel aga see oli 1x nädalas ja ma ei kahetse, et selle ette võtsin. Loodan, et saate hakkama, 2 kuusele tuleb ka palju koerusi andeks anda, ta on liiga väike, et kõigest aru saada ja lapsed peavadki natuke pahandust tegema. Võiksin terve raamatu kirjutada oma 2 koera kutsikaea(2 kuust kuni 2 aastani)pahandustest aga löönud ei ole ma neid mitte kunagi selle pärast. Kasvasid väga sõnakuulelikud ja toredad koerad.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4693
crete
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

12 aastat, 2 kuud tagasi
Tere, kas teil pole mitte mingisuguseid kogemusi Kaukaasia lambakoertega?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4875
mahno
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Pole jah kogemusi kaukaaslasega .Nüüd 4 kuune ja ikka sama vahel kuulab käsklust EI enamus aja sülitab selle käskluse peale .Lapsed saavad nüüd ainult kaigastega õues käia muidu hüppab nad pikali ja närib ,või hammustab niisama .Väiksemad , 3 ja 6 aastased on armilised nagu sõjas käinud.Ei aita vee pritsimine peab seda mänguks ja ründab uuesti ega ka vastu maad surumine ja vastu nina andmine,ikka närib käsi ja jalgu .Viskad tema mänguasju või annad ,mängib natuke ja tuleb jälle närima.Ta teeb seda mitte vihaga ta ei urise ega näita hambaid ,nii ma arvan.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4877
kartp
Karma: 2
Koeranduse guru
Postitusi: 34
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Mulle tundub, et küsimus ei ole pigem selles, kas tegu on kaukaaslasega või mitte, vaid pigem selles, et 4 kuune koer ongi paras rüblik ja temaga tuleb juba siis käituda kui täiskasvanud koeraga. Võin jagada oma kogemusi - minu koer on väga domineeriv ja väga isepäise mõtlemise ja "oma arusaamaga maailmast." Temaga olid samad probleemid, aga ma soovitaksin kõigepealt maha surumisel teha seda õigesti (igaks juhuks lihtsalt ütlen, ei väida, et seda tingimata valesti teed) - kui korra koer maha suruda ja siis vabaks lasta, siis on see täitsa mõttetu üritus. Koer peab olema maksimaalselt rahulik ja sulle allutatud, alles siis võib ta vabaks lasta ja alles siis on sellest kasu. See võib jällegi aega võtta, ma ise seda võtet ei kasuta, kuna eriti domineeriva tõu puhul võib asja korralik tegemine aega võtta ka tunni või rohkem. Teine variant on võtta kaelarihmast kinni ja nö. moraali lugeda - oluline, et koer sulle silma vaataks. Kui ta vaatab kõrvale või nt. paneb silmad kinni, siis see tähendab, et ta näitab sulle ise kohta kätte s.t. teda ei huvita, mida sa räägid ja teed. Hammustamise ja näksamise puhul on oluline mitte näidata välja, et see on ebameeldiv, hambad risti ja ära kannatada ning koer paika panna. Laste puhul on kindlasti loomulik käitumisviis käsi ära tõmmata ja joosta vms. Koer on küll alles nelja kuune, aga ta kasvab kiiresti ja seetõttu peaks kõiki asju tegema väga järjekindlalt. Minu soovitus on otsida endale hea koeratreener, sest need kõik asjad, mida sa kirjeldada ei kao vale käitumise puhul iseenesest ära, vaid süvenevad ja sellest tekib palju probleeme. Koeratreener treenib ju tegelikult ennekõike omanikku, kes peaks sellest saama piisavalt teadmisi, et oma koer korralikult üles kasvatada.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4889
Liina
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 7
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Tuleb tuttav ette:laugh: Minul on 9 kuune tiibetlane. Sain ta ka 2 kuuselt ja vahepeal tuli küll ahastus peale, kohe üldse ei kuulanud. Ka meie perel olid riided katki, käed jalad sinised jne.
Aitas tõpoolest järjekindel EI!. Kuna mul on tema jaoks aega, siis tõepoolest niipea kui ta rumalusi tegi järgnes sellele kategooriline EI. Mingi paar kuud see töötas ja ei töötanud ka:laugh: Nüüd piisab ühest EI-st ja koer kuulab kohe. Teine asi, mis aitas oli see, et keerasin koerale selja ja läksin otsustavalt ära. Reeglina jäi ta mulle jäerele vaatama pilguga "mis siis nüüd" Võttis aega, aga sai asjale pihta ja nüüd on ta mul väga tubli "kutsu".
Minu soovitus on lihtsalt väga kannatlik ja järjekindel olla.
Öeldakse küll, et hellitamine ei aita, aga mina nii ei arva. Kallistame, "limpsime", jookseme ja mängime koos väga palju. Kui ta tubli on, siis pai ja kalli-kalli käib asja juurde. Väide, et tiibetlasel on ükskõik, kui teda hellitatakse meie selli puhul küll paika ei pea. Naudib, kui teda kiidetakse ja kallistatakse.
Ole lihtsalt kannatlik!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1