Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Leonberger vs berni alpi karjakoer
#3159
udukas
 


13 aastat, 1 Kuu tagasi
Plaanin 6-aastasele ja hetkel 4-kuusele kahele isasele šotlasele lisaks võtta sügisel ühe heasüdamliku hiiglase. Mais lähen lähemalt tutvuma bernide ja leonbergeritega, kummale poole süda kukub ei tea, aga millised on mitme erineva koeratõu omanike kogemused? Pelgan kõige rohkem seda, et sügiseks 9-kuuseks saav šotlane tüütab uustulnuka vihastamiseni ära, ja siis... Ja kas emane või isane - eeldan, et nii 70% ööpäevast elab suur koer täiskasvanuna õues, aga milliseid võimalikke probleeme näete? Koeraomaniku kogemust on mul ca 19 aastat (airdele terjer ja šotlased). OOtan kõiki vastuseid, tänan
Viimane muutmine: 22.06.2011 17:27 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4171
Hanna91
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 12
Offline Profiil

12 aastat, 7 kuud tagasi
Miks peaks su 9-kuuseseks saav ðotlane selle suure sõbraliku hiiglase vihastamiseni ära tüütama? Ma just arvan, et kuna ðotlene on alles alla aasta vana, siis on neil just koos hea mängida, kuna tavaliselt on vanemad koerad need, kes ei viitsi eriti noorematega tegeleda nii palju kui need tahaksid. Ja kui nüüd sellest, kas emane või isane, mõnes mõttes sobiks emane, aga teises mõttes isane. Mõelge selle peale, et kui see hiiglane(nt emane) juba ongi teil ükskord suur, siis kus te teda hoidma hakkate, kui tal jooksuaeg on? Sest kui ta 70% õuekoer, siis on kindel see, et tal hakkavad igasugused külas käima ning kuidas te suudate neid temast eemal hoida. Ning see käib ka teie endi isaste kohta. See on muidugi, siis kui te ei steriliseeri teda (nt. käite näitustel ja kavatsete teda paaritada tulevikus). Kui steriliseerite, siis ei näe ma erilist probleemi. Kui aga te võtate isase, siis võivad nad omavahel domineerima hakata, kuid ei pruugi. Iga koer on erinev.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4329
lammastega
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Tere!
Ka vaikselt kuulan maad berniede kohta, plaanis endale soetada see mõnus mürakas sõbraks ja abiliseks.
Oleks tore berniomanike kogemusi lugeda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4333
bamelaberta
Karma: 9
Koeranduse guru
Postitusi: 85
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
meil nii bernid kui bernad-üks on energiline,särtsakas rõõmupall-teine vastukaaluks rahulik,mõtlik ja tasakaalukas -keegi ei kakle,ega kisu teistega riidu.on nii isaseid kui emaseid-võõrad koerad seega õuel ei käi. meil nii et mõlemast tõust on 1 isane ja 2 emast,ja ka paras ports kutsikaid-kõik saavad omavahel läbi.kui vaja mängib vana bernhardiini isane 5 kuuse berni kutsikaga-ja berni kanseldab berna kutsikaid. jooksuajad vaid need probleemsed kohad-millal peab õues käimist kontrollima kes kellega-kas emased jooksjad ja kutsikad või mehed-poisid.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1