Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Taksid kurjad?
#2354
Katariina
 


13 aastat, 3 kuud tagasi
Lugesin sellelt leheküljelt artiklit, et taks on kõige kurjem koeratõug. Endal plaanis võtta emane taks, peres ka 6 aastane laps. Kuidas kommenteerite?:
Viimane muutmine: 22.06.2011 18:01 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2374
Triinu
 


13 aastat, 3 kuud tagasi
mul on taks nad on nii sõbralikud ta ei ole kordagi kedagi hammustanud,aga oleneb koerast.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4754
TaksiKutt
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 11
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
Mul on kahekuune taksikoer kellele ei meeldi üksi olla ja ta juba haugub võõraste peale ja näksab neid üpris tugevasti.
Ta on nagu väike duraselli üle laetud patarei ta kasvõi mängiks viis päeva jutti.Nagu väsimatu hull jookseb mööda aeda ringi ja ringi ja ringi ja ringi.Ei ta väsi.
Viimane muutmine: 22.06.2011 18:00 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4778
AuhAuh
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 8
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
taksid hauguvad valjult aga muidu on nad toredad ja sõbralikd koerad
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4779
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
Minul pole taksi,küll aga lähimas tutvuskonnas ja mitte üks.See,mis ma näen selle tõu kasvatamatute isendite pealt ei meeldi mulle põrmugi.Kohe kindlasti ei võta ma peale nende nägemist kunagi taksi.Taksi peremees peab kindlasti olema koera jaoks autoriteet ja teda tuleb kasvatada reegleid järgima,vastasel korral saate lärmaka,agressiivse,maia,mugava ja sõnakuulmatu koer-terroristi,kes ei kohku tagasi ka oma pereliikmete tõsisest puremisest.Hästi kasvatatud taks on hea kaaslane,küll aga väga aktiivne ja ikkagi lärmakavõitu koer.Pikakarvalised pidavat veidi pehmema iseloomuga olema,aga muidu taksid mis taksid ikka.Näitustel olen palju takse näinud ja need koerad käituvad suurepäraselt ja näevad uhked välja.Ah jaa! Kui taksi toidunorimisele pidevalt järele anda saate haukuva põrsa.Kaaluprobleemid tekivad vale toitmise ja liikumise korral kergesti.Kui aga tõug meeldib ja tahtmist koera kasvatamisega tegeleda on,siis miks mitte!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4811
annee
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

11 aastat, 10 kuud tagasi
Oman pea aasta jagu taksi ja pean ütlema, et enne seda koera olid mul samamoodi eelarvamused, nagu teistelgi siin. Arvasin minagi tuttavatelt nähtu põhjal, et taks on allumatu, isepäine, lärmakas ja agressiivne klähvits.
Võtsin omale (suht emotsiooni ajel) heast pesakonnast taksikutsika, kellest on kasvanud vahva, vapper, kuulekas, armas ja kõigi sugulaste lemmik sell, keda nähes/katsudes nii mõnegi süda sulab. Ta on omamoodi isepäine, seda küll ja kui vaja, siis parajalt lärmakas, aga samas on ta hästi vahvalt aktiivne ja seltsiv ja tegelikult märksa mõnusam, kui ma ettegi kujutasin.
Taks ei sobi inimesele, kes tahab endale ainult sülekoera ja kindlasti ei sobi taks inimesele, kes on ise loomult leebe ja ei suuda koerale juht olla. Õigesti kasvatades ja koolitades saaks tegelikult 90% koertest mõnus pereloom aga lihtsalt kõigile inimestele see ei sobi.
Laste kõrvale koera võtta on muidugi suht riskantne (aga mitte välistatud), sest esimesel eluaastal vajab ta palju tähelepanu ja õpetamist ja tegelemist. Kas Sul on laste kõrvalt selleks piisavalt aega, et oleksid ise tulemusega rahul?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4873
OOker
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Ka plaanis taks võtta. Meil 8 aastane tütar, kes hirmsasti omale neljajalgset sõpra tahab. Mul endal ei ole viimased 10 aastat koera olnud ja enne seda oli eluaeg peres koer. Eks ma ole selle viimase kümnendi lemmiklooma igatsenud ka, aga paraku nii suur loomahaige ma ka pole, et igahinna eest võtan...isegi kui pole kuhugi panna. Kolime väikesest korteris varsti oma maiia ja jälle on tekkinud koeraigatsus. Mehel jälle pole kunagi ühtki lemmiklooma olnud. Temale lapsena keelati paraku lemmikut. Eks seetõttu ole ta siin varem ka suhteliselt ebausklik koeravõtmise suhtes olnud. Nüüd aga leiab temagi, et oleks paras aeg koer võtta.
Mul on tuttavate taksidest ainult head kogemused olnud. Ka lastesõbralikud on need koerad olnud. Sellega paraku peab arvestama jah, et taks on suht aktiivne kutsikana ja närib palju. Aga pahandust teevad ju kõik kutsikad. See on mööduv nähtus.
Kuidas teil taksiomanikud...kas tõutunnistusega või tunnistuseta koerad? Palju kutsikas maksis? Ma siin uurisin " Soovist" paberiteta taksi saab 1000-3500 eest. Mis siis veel paberitega tõukoer maksab?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1