Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: koer tormab mööda mööblit
#7605
moon1967
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

2 aastat, 8 kuud tagasi
Mul on newfoundlandi 6-kuune kutsikas.
Kas keegi oskab anda nõu, kuidas saada lahti mööda mööblit jooksmisest?
Ta on küll noor, aga praegu juba peaaegu 30 kg, seega väikeste lastega peres ei ole just väga turvaline, kui ta niimoodi mööda elamist ringi kihutab ja kõigele ja kõigile valimatult otsa hüppab. Igaks juhuks mainin, et pole teda kunagi ise voodisse või diivanile kutsunud ja hetkel on need talle täielikult keelatud kohad.
Olen proovinud läbi kõik nipid, mis internetist leidnud olen, aga miski ei tundu aitavat.
Ma olen aru saanud, et see on tema jaoks üks lõbus mäng. Öösel magab ilusti oma pesas ja voodisse ega diivanile ei kipu. Üksi kodus olles tundub samuti, et ta magab pigem välisukse ees või köögis, kuigi päris kindel ju pole, et ta üldse mööblile ei roni.
Kuna meil majas renoveerimine pooleli, siis magamis- ja elutoa vahel hetkel vaheseina pole ja koeral hea joosta diivani ja voodi vahet.
Kui ma näen, et ta tahab voodisse minna, siis ütlen konkreetselt ei, aga tavaliselt kuulab ta ainult esimesed paar korda, siis lõpuks ikka hüppab. Proovin ta tähelepanu mujale saada ja temaga muud moodi mängida, aga peale paari minutit nagu lõigatult keerab mingil hetkel ringi ja paneb otsejoones voodisse. Samas mingil teisel hetkel võib väga pikalt nende mänguasjadega mängida, seega ei saaks öelda, et need talle igavad on.
Alguses me lihtsalt tõmbasin ta alati kohe diivanilt/voodilt maha, aga mingil hetkel ta tabas ära, et ta saab ju eest ära põgeneda ja ma kahtlustan, et sellest hetkest tal see hasart tekkiski. Ilmselt alguses reageerisime ka ise natuke valesti, sest üritasime teda ikkagi sealt mööbli pealt kätte saada ja see oli talle ilmselt põnev.
Vahetasime taktikat ja lõpetasime taga ajamise ja proovisime lihtsalt konkreetselt teda maha kutsuda, aga sellele ei ole ta mitte kordagi reageerinud. Kui teda tagama ajama ei hakka, siis hakkab ta lihtsalt niismaa ringi hüppama, haukuma, tekke-patju närima jne. Praegu proovime siis konkreetselt teda ikkagi maha kutsuda ja kui on näha, et mingil hetke on võimalik temast nii kinni võtta, et ta eest ära ei hüppa, siis ikkagi lõpuks tõmbame ta põrandale. Selle järel jookseb ta tavaliselt suure hooga järgmise mööbli peale.
Oleme proovinud panna toolid ja diivanilaua voodi ja diivani peale, et ta ei saaks sinna hüpata, aga ta lihtsalt hüppab nendele asjadele otsa ja lükkab need oma massiga põrandale.
Mõttest on käinud ka läbi maiusega maha meelitamine ja siis kiitmine, aga kardame, et kas see äkki ei anna jälle valet signaali koerale, et hüppa diivanile, saad süüa.
Tõesti ei tea enam mida teha, kas kellelgi on veel mõni soovitus, mida proovida?
2 kuud oleme selle probleemiga juba tegelenud ja tundub, et paranemise asemel läheb ainult hullemaks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1