Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: koer ei salli teisi koeri
#6802
eva.ja.tuust
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

9 aastat, 2 kuud tagasi
Mul on suur mure oma 1,5 aastase emase krantsiga. Võtsime ta varjupaigast, kui ta oli 2-3 kuune. Käisime kutsikakoolis ja hakkasime varakult teiste koertega harjutama teda.
Kahjuks läheb olukord järjest hullemaks:
Iga kord, kui sõprade koertega parki läheme või kellegi hoovis koerad lahti laseme, hakkab meie koer paaniliselt meid "kaitsma" - tiirutab ümber inimeste ja hüppab lähenevatele koertele näkku, klähvib närviliselt. Lugesin, et teda sellise käitumise eest noomida ei tohiks ning parim lahendus oleks koera ignoreerida. Oleme nüüd mõnda aega selga keeranud tema poole ning üritanud eemale liikuda koertest, aga meie oma jälitab meid pidevalt ning ei mängi üldse teiste koertega.
Ka pargis ei saa temaga jalutada, sest ta hakkab metsikult haukuma ja tirima, kui eemalt mõnda teist koera märkab. Vastu tulevaid isaseid koeri nuusutab ta normaalselt, aga emastega hakkab kohe lõrisema.
Inimestega käitub ta alati väga hästi - kõigiga on sõbralik ja isegi väikeste beebidega on ta õrn ja armas.
Mõistan, et tõenäoliselt on tegemist mingit sorti karjasuhete nihkega - koer vist peab mind ja meest oma kutsikateks vms. Oleme küll proovinud õpetusi jälgida - sööme koera ees ise esimesena ja voodisse teda ei võta, aga pean tunnistama, et kodus nunnutame teda küll palju.
Mida saaksime teha, et koer normaalselt mängiks teiste koertega ning ei oleks nii närviline?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1