Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Liiklusekartus + inimestele peale hüppamine
#6730
marikesekene
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

9 aastat, 3 kuud tagasi
Tere,

Lotte on nüüdseks 1,7a vana ning väga heasüdamlik ja sõbralik koer.Võtsime ta varjupaigast, seega tema lapsepõlve asjaolusid täpselt ei teagi.
Probleeme suuremaid kaks- esiteks, juba väikesest peale hakkas ta suurest rõõmust(kui keegi koju saabus või õues keegi tervitama tuli) peale hüppama. Väiksena polnud see nii häiriv kuid nüüdseks on sellest kujunenud üsna ebameeldiv harjumus,kuna õues jalutades hüppab ta igal võimalusel igale inimesele peale, ise liputab saba ja ei tee enda arust midagi valesti. Olen proovinud teda ignoreerida kui koju saabun(lihtsalt keeran selja ja teen omi toimetusi edasi,talle tähelepanu pööramata), samuti keelanud sõnaga "ei". Mingeid vanu "nippe", et tagakäpale astuda, pole praktiseerinud, kuna leian, et peab olema ka muid viise koera korrale kutsumiseks. Nüüd igastahes olen kõike valmis proovima!
Teine probleem on Lotte liiklusekartus. Oma naabruskonnas majade vahel kus vahetevahel mõned autod sõidavad, ta ei karda kuid kui suure maantee äärde minna, kus pidevalt autosid voorib, hakkab ta tagasi kodu poole või ükskõik kuhu kaugemale maanteest tirima ja seda täie jõuga, vahepeal laseb ka end kõhuli. Autosõidu vastu tal pole midagi, hüppab ise autosse ja kogu autosõidu aja vaikselt oma koha peal. Kuna elan nüüdseks maanteede ääres ja ise autojuht ei ole, et pidevalt koerteplatsidele sõita, siis on väga kahju kui ei saa pikemaid jalutuskäike ette võtta.
Kummaline on asja juures see, et valikuliselt ta siiski on nõus jalutama. Nt kui autoga viiakse meid koerte jalutusplatsile siis tagasitee(ca 30min mööda pärnu maanteed) suudab ta juba üsna rahulikult ära jalutada, aga niipea kui jõuame suurele ristmikule kus jälle rohkem autosid,raudtee jne,läheb endast välja ja nii me oleme paaril korral tulnud, tassin oma suurt titat süles väikese maa kuni jõuame tema jaoks "ohutusse" kaugusesse jälle.
Jutt tuli pikk ja võib-olla jäi midagi selgusetuks, aga üldpilt peaks arusaadav olema. Ehk saab mõningaid nippe-trikke-nõuandeid, kõik abi oodatud!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1