Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koera käitumine uue kutsika suhtes
#6561
susu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

9 aastat, 9 kuud tagasi
Tere kallid koeraomanikud, ehk oskab keegi teist nõu anda või maha rahustada.

Sai täidetud ammune unistus ja võetud retriiverikutsikas, kuid elan koos vanematega kellel on 5 aastane isane taks. Taksi ei ole koolitatud, on üsna isepäine ülbe tegelane, võõrad ei tohi maja eest teepealt mööda minna-jälitades hagutakse ja urisetakse, aed on igasugustest pisiloomadest puhtaks murtud, lisaks on kade kassi peale või kui inimesed üksteist kallistavad. Kõige hullem mure on see selga hüppamine ja kargutamine, teeb seda kõigiga, nii meie isase kassiga, võõraste koertega, nüüd siis järg retriiverikutsika juures. Ilma keelmata taks ainult elakski seljas.

Andke nõu, mida teha? Minna koertekooli, kastreerida või loota, et aja möödudes, kui retriiver piisavalt kõrge juba, siis jääb ära.

Lisaks on taks kutsika läheduses ülimalt pinges, silmad nagu nõelapead, terve keha tõmbleb ja lõuad värisevad. Oleme püüdnud suhtuda mõlemasse võrdselt, arvestades, et taks on esimene ja domineeriv, selga ronimist keelame. Täna väljas olles tegin paar äkilisemat liigutust ning retriiver hüppas mänguhoos üles... ei tea mida taks mõtles, aga kutsikale ta kallale läks, suu vahutas ja tükk aega pidi teda kinni hoidma, ilmselt oli mingi kaitsereaktsioon minu suhtes. Kutsikas kiunatas, kuid kõik oli terve. Hiljem oli kõik ok, või nagu varem, taks ainult nuusutab ja üritab ligi tikkuda ning kutsikas mängib.

Mure on tõsine, ei tea kas peab ära kolima. Aga maal ju koeral nii hea. Või peaks rahulikuks jääma, arvestades, et kutsikas majas ainult paar päeva olnud.
Viimane muutmine: 05.09.2012 17:29 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1