Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Minu koer vihkab mind ja meie kodu
#6144
Laivi
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 4 kuud tagasi
Tere,

Otsin abi foorumist kuna ei oska enda koeraga enam midagi peale hakata.
Kõik sai algusese sellest, kui ta kutsikana hüppas paigat kannaliigese (see oli augustis 2010). Käisime kiirelt arsti juures ning täitsime arsti antud korraldusi. kolm nädalat pidime teda rihma otsas hoidma, et ta jalale rohkem liiga ei teeks. kolme nädala mõõdudes oli meil kutsika asmel hullusele kalduv koer, ta hakkas üles hüppama, hammustama, hambaid näitama jne. Kuna täiesti võimatu oli hoovis liikuda ilma, et ta minule haiget ei teeks pöördusime koolitaja poole. Saime eratunde ning kõik hakkas muutuma paremaks. Talve elasime ilusti üle ning kevadel hakkas kõik otsast peale. Ei olnud ta veel aastanegi, kui hakks lõhkuma - näris toas kipsseina, lõhkus enda aset - kannatasin selle kuidagi välja. Vahel karistasin nii nagu koolitaja käskis vahel ei teinud väljagi, et äkki, kui tähelepanu ei saa, siis ehk lõpetab. Järgmisena võttis ta ette lillepotid aknalaual, need mis alles jäid on nüüdseks turvalisse kohta pandud. Hiljuti nülgis ta ära nahkdiivani ja tooli. Kusjuures peab mainima, et kuni 1aasta ja 4 kuuni ta üldse diivanil ei käinud, hakkas seal hiljuti käima ning ka lõhkuma. Kui keegi kodus on, siis ta diivanil ei käi, ainult salaja. Uueks hobiks on ta endale saanud kardinate eest kiskumise, seda ta teeb kohe, kui olen kodust läinud, isegi kui poodi lähen. Täna tõin tuppa kuusepuu, ei julge ehteid külge riputadagi, sest poodi pean ikka vahel minema, aga päris kuuseta ka ei tahtnud jõule veeta. Kui meile tulevad külalised, siis ta muutub päris pööraseks, hüppab üles ja ei kuuletu siis absoluutselt. Kuna meil on avatud elamine siis teda kuskile kinni pannaei ole võimalik. Ka koolitaja ütles, et kui tegemist on lõhkuva koeraga, siis aitab ainult puuri panemine - päris nii karm ma olla ei tahaks, et tedaterve päeva kui kedagi kodus ei ole teda puuris hoida.Tegemist on puhtatõulise bokseriga, kes on praeguseks hetkeks 1 aasta ja 8 kuune. Seeei ole mul esimene bokser, eelmine elas õnnelikult 11,5 aastaseks ja temaga selliseid probleeme ei olnud. Kui kellegil on olnud samalaadseid kogemusi, siis PALUN JAGAGE NEID MINUGA !
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6146
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

12 aastat, 4 kuud tagasi
Mulle tundub, et koer kannatab üksindusahistuse all (mõned nimetavad üksindusärevuseks). Minu koeral oli noorena päris raskekujuline üksindusahistus (avas uksi (nüüd on riivid ees), sahtleid, ahjuust, ulgus akna peal ja välisukse juures jne, Abi sain lugedes artikleid ja käitudes vastavalt juhenditele: www.koer.ee/Kui_koer...ksindusahistus.html. Probleemkäitumise artiklite rubriigis on neid veelgi.

Aja jooksul on ta muutunud palju rahulikumaks ja harjunud ka üksinda olemisega, aga teatud asjad on siiani, mida enne kodust lahkudes meelde pean jätma: näiteks prügikast peab tühi olema (avab köögikapi ukse ja prügikasti sisu poetaks laiali, ahjuuks peab ülikõvasti kinni olema, muidu avab ahjuukse ja maiustab tuhaga ning terve elamine on tuhast ila täis jne).

Kui olen pikemat aega kodust ära, siis tekib tal ikka ärevus ja kipub akna peal ootama ja ulguma, selle vastu aitas edukalt Thundershirt mida kasutades ta magab rahulikult. koer.ee/thundershirt...use-probleem-koertel
Viimane muutmine: 23.12.2011 15:29 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6148
kartp
Karma: 2
Koeranduse guru
Postitusi: 34
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Üksindusahistusest tean vaid nii palju kui olen lugenud, aga tekkis ka üks teine mõte, mis võib, aga loomulikult ei pruugi olla asjaga seotud. Küsiksin nii - mis nõu teile koolitaja andis, et asi hakkas paremuse poole minema? Omast kogemusest võin soovitada koeraga rohkem tegelemist - jalutamine koeraga on vajalik, aga võib juhtuda, et sellest ainult ei piisa. Ehk et kui tegu on ülienergilise koeraga, siis võib juhtuda, et tema energiat ei kulu nii palju kui tarvis. Olen seda oma koeraga kogenud - energia koguneb ja koguneb ning siis ta hakkab otsima viise kuidas seda maandada ning need viisid ei ole kahtlemata minu jaoks toredad (seinte närimine, kraapimine, lollitamine, kaotab "kuulmise" ära jne. jne.). Kui olin selle osa enda jaoks paika saanud, et hakkasin koerale pakkuma ka nö. ajutegevust lisaks igapäevastele jalutuskäikudele ning tema kasvatamisse süsteemsemalt suhtuma, ei ole mul selliseid probleeme olnud. Mis nõu kasvataja annab? Võib ka juhtuda, et siin on mitu asja koos - koer on suhteliselt noor, energiat palju ja üle, mingites momentides ei ole temaga piisavalt järjekindel jne. Võib ka asi olla üksindusahistuses. Ma ise soovitaksin suhelda kasvatajaga ja ka koolitajaga, ise soovitan kindlasti Sirje Vetsi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1