Mine allaLehekülg: 12
TEEMA: Närimise probleem
#4436
martin
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 7
Offline Profiil

12 aastat, 2 kuud tagasi
Lugesin suurest murest ,et koer hüppab üle aia. Võin üldiselt lohutada sellega,et kui tal see nõks teada on siis aitab ainult vanadus või kohutavalt kõrge aed. Soovitaks nähtamatut aeda.Pealegi tuleks meeles pidada,et koera nähes ei tohi ise üle aia hüpata.Koeral on eeskuju kohe olemas.Närimine ja lõhkumine näitavad ,et koeral on igav.Tegele ja mängi temaga rohkem.Olen ise ka mitu kutsikat üles kasvatanud ja teismelise ajad on sul veel ees.Olge tublid.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4438
Sven
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 16
Offline Profiil

12 aastat, 2 kuud tagasi
Heh, ise pole küll kordagi üle aia hüpanud tema omamise aegu

Aga täna hommikul kargas lampi üle aia, see lumi ajab närvid juba mustaks kuna pole enam kuhugi panna seda ja ühte valli täna taas ära kasutati. Muidugi läks üks ühistunaaber aia tagant ka mööda muidugi. Samas õnneks on koer väljaspool sõbralik, õigemini ei pööra ta teistele üldse tähelepanu. Kui kuskil koer siis passib pisut temaga vaikides tõtt ja jalutab minema.

Peale viimast intsidenti läks nüüd koer ketti. Eks näis kas ööseks saab vabaks või mitte, ei tahaks nagu trahvi saada ja koera hommikul aiatagant ootamas leida.

Samas väljas kinni püüdes ilma rihmata hakkasin teda siis koju talutama, tabamiskoht vast 150m meie aiast, tulöi rahumeelselt kaasa 20m ja siis hakkas püherdama ja isegi hammustas mind käest millega hoidsin kinni kaelarihmast. Seega põhimõtteliselt ründas mind mitte ei kuuletunud ning kohati üsna vihaselt. Tundub et meil vist veel see juhi teema paika panemata? Samas hoovis ka läheb pöördesse ja hammustab teinekord aga siis surun maha või saab paar korda vastu koonu ning rahuneb ja tuleb pugema. Vist võib seda pidada mängu piiride ületamiseks või on tegu võimuvõitlusega?

Kus kohast oleks võimalik leida materjali mille alusel kodukorda muuta? Leian et koertekool on tegelikuses ainult neile kes alguses vajavad turgutamist kuna kogu põhiline töö tuleb ju nagunii näpunäidete järgi kodus teha. Pole ka aega seal käia.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4439
martin
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 7
Offline Profiil

12 aastat, 2 kuud tagasi
Annan natuke nõu. Koer proovib oma piire.Soovitan väga head psüholoogi Alla Petrovat,kes paar aasrar tagasi andis ka mulle väga head koolitust.Minu mure oli ja on ebakindel dobermann.Arvasin ka ,et olen oma vanuse juures piisavalt tark ja elukogenud,aga tuli välja ,et tegin peaaegu kõik asjad valesti.Alustuseks õpetatakse koeraomanikku ja siis algab alles töö koeraga.Te ei tule selle pealegi kuidas koer loeb iga sinu mõtte.Väga hästi saab aru,millal sa mõtled tõsiselt ja millal mitte.Isegi sinu miimikal on oma osa koera kasvatamisel.Meie koer on ka oma aias paras jurakas ja seda sellepärast ,et tal on koht kuhu karistuse eest joosta.Siis vahib nurga tagant,et kas mu tuju on parem või mitte. Kooli väiks probleemse koeraga ikka minna.Üks kord kestab ainult pool tundi.Jõudu.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4444
leek
Karma: 6
Aktiivne koeraja
Postitusi: 87
Offline Profiil

12 aastat, 2 kuud tagasi
Tundub, et probleem on tõesti karjasuhetes. Koer kas juba on karjaliider või üritab väga kindlalt selleks saada.
Koerte puhul on nii, et kui karjaliider leiab, et tema alluvad on halvasti käitunud, siis karistatakse neid hammastega. Karjajuht otsustab, kuhu minna, millal minna jne.
Üks võimalus on lugeda läbi Koerakuulaja raamat aga kindlasti on palju parem karjasuhteid paika panema hakata siis kui saab ikkagi kellegi koolitajaga rääkida.
Karjajuht on peab olema väga rahulik ja tasakaalukas, karjajuht ei löö kunagi alamaid vaid vajadusel surub maha või võtab kaelnahast kinni ja hoiab nii kaua kui alluv rahuneb.
Kui huvi on siis võib vaadata youtubest Cesar Millan videosid, ta on päris hea probleemkoertega tegeleja.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4760
TaksiKutt
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 11
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
Mu koer närib koguaeg mu paremat kätt ja ta läheb närvi harjade peale.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 12