Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kutsikas sööb kõike ja kõiki
#4146
Claudia
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 7 kuud tagasi
Kas on kellelgi kogemusi antud teemal või oskab anda nõu, millest võib olla tingitud loomakese imelik käitumine.

Nimelt viisime 70 aastastele vanaemale ja vanaisale kutsika, kes nüüdsest on juba saanud poole aastaseks. Alati kui me neile külla läheme on situatsioon järgmine:
1. kutsu sööb absoluutselt kõike, mida talle kätte antakse, alates juurikatest lõpetades kividega. söömine on agressiivne ja kiire, selline tunne on, et ta nagu polekski süüa saanud. põhitoidu ette pannes on see mõne sekundiga otsas.
2. ta püüab mutte, hiiri, sipelgaid, linde jne. viimati kui vanakesed sünnipäeval olid, kaevas ta aia alt augu ja murdis kana ning kuke maha, ise olle alles poole aastane.kutsikas ei ole oma emaga kokku puutunud, et oelks saanud selliseid trikke õppida.

Koeral puudub kasvatus, seda siis ainult on nii palju, kui me seal ise käime, st koer kuulab käsklusi koht, istu, ei tohi ja on üsnagi rahulik. Vanakesed kasutavad aga kahjuks igasugusteks käsklusteks ja keeldudesk ühte ja sama sõna "UST".

Oskate ehk aidata, mida teha või kuidas seda muret lahendada.
Tänan, kes võtavaks vaevaks vastata.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4156
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 219
Offline Profiil

12 aastat, 7 kuud tagasi
Imelikke asju söövad koerad sageli siis, kui neil mingist ainest puudus on. Kas kutsikal on ussikuur tehtud? Ja kas vanakesed toidavad koera normaalselt, s.t korrapäraselt ja koerale sobiva toiduga? Võimalik põhjus võib olla koera varasemas elus ja eelnenud kogemustes. Kust ja kellelt Te selle koera saite? Stress ja igavus panevad koerad samuti imelikke asju tegema. Vabandan, kui ülekohtune olen, aga tundub, et need vanainimesed ei ole sellele koerale õige pererahvas. Kas vanakesed ikka ise hirmsasti tahtsid seda koera ja kui, miks nad temaga ei tegele? Murdmiskalduvused võivad pärit olla mõnelt jahiinstinktiga esivanemalt. Praegu on koer veel noor, saaks halvad kombed ära õpetada, enne kui temast tõeline probleemkoer kasvab. Äkki mõtleksite selle peale, et koer endale võtta või temale aktiivsem omanik leida?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4158
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 276
Offline Profiil

12 aastat, 7 kuud tagasi
Olen koerukese kirjutatuga nõus - koeraga peab tegelema, teda õpetama. Ta peab aru saama mis on lubatud, mis on keelatud, kus on tema koht karjas.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1